Seçim Heyecanı…

0
77

Makamlar bizler için gelip geçici olan birer dünyevi imtihan alanıdır. Önemli olan hizmette sürekliliğin sağlanması ve yönetimlerde yenilenmenin önünün açılmasıdır.

Elbistan Çınar-Der 3. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi…

31.05.2012 Perşembe günü Çınar-Der mevcut yönetimi ve üyelerinin katılımı ile 3. Olağan Genel Kurulunu dernek salonunda huzurlu ve hoş bir ortamda gerçekleştirdi.

Çınar-Der Başkan Yardımcısı Ömer Yılmaz’ın açış ve selamlama konuşmasından sonra Divan oluşumu yapıldı. Divan başkanlığına Mehmet Gümüş, heyete de Ahmet Çetin ve Murat Deveci seçildiler. Mehmet Gümüş beyin gündemle ilgili sunumundan sonra Çınar-Der Başkanı İbrahim Kılınç, makamların bizler için gelip geçici olan birer dünyevi imtihan alanı olduğunu,  önemli olanın hizmette sürekliliğin sağlanması ve yönetimlerde yenilenmenin önünün açılması, nöbet değişimlerine imkan sunulmasının önemi üzerinde durdu. Bu minval üzere yeniden aday olmayı düşünmediğini belirtip kardeşlerine teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Daha sonra Denetleme Kurulu üyesi M. Fatih Ölker denetleme raporunu sundu.

SEÇİM HEYECANI…

Bu konuşmalardan sonra sıra yeni yönetimi belirlemek için yapılacak seçime geldi. Oy kullanma sırası gelenlerin gözlerinde  farklı bir heyecan görülüyordu.  Netice de oy kullanımı nihayete erdi ve yeni yönetim kurulu üyeleri oy sayımı neticesinde belirlendi.

Akif Pak, Hamit Aytaç, Faruk Erbaş, Recep Bayraktar ve Mehmet Ürgel yeni yönetime seçilen isimlerdi. Yönetim Kurulu kendi arasında yaptığı ilk toplantıda görev ve sorumluluklarını belirledi. Buna göre yeni yönetim şöyle oluşturuldu:

Akif Pak: Çınar-Der Yön. Kur. Başkanı

Mehmet Ürgel: Başkan Yrd.

Faruk Erbaş: Sekreter

Hamit Aytaç: Sayman

Recep Bayraktar: Üye

Çınar-Der yönetiminin ve üyelerinin birbirlerine yönelik tebrik, teşekkür, hayır dileme  ve dualarından  sonra genel kurul sonlandırıldı.

ÇINAR-DER HABER