Sebilaydan Kumanya Yardımı

0
177

Allah yolunda infak edin ve kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayın. İyilik edin. Şüphesiz Allah, iyilik edenleri sever.

Sebilay kumanya dağıtım geleneğini bu ramazanda da sürdürdü. Ramazan dolasıyla veren elle alan el arasında köprü olan sebil ay hayırsever vatandaşlarımızdan gelen 150 kumanyayla ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı. İhtiyaç sahiplerinin tespiti konusunda özellikle köyler unutulmadı. Köylerde yaşlı ve kimsesiz yaşayan ihtiyaç sahipleri gözlerden uzak olmaları nedeniyle pek az hatırlanmaktadır. O nedenle Sebilay çevre köylerle her zaman iletişim halinde olup zor şartlarda olan vatandaşlarımızın yardımlarına koşmayı kendisine görev olarak addetmektedir. Rabbimiz Kuranı Kerim’de “Allah yolunda infak edin ve kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayın. İyilik edin. Şüphesiz Allah, iyilik edenleri sever” (2/195) buyurmaktadır.

Peygamber Efendimizin (sav) “Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir”. Hadisini tatbik etmenin nedenli önemli olduğunu vurgulayan Sebilay Dernek başkanı M. Ersin Kaplan kumanya getiren ve bunları ihtiyaç sahipleriyle buluşturmak için derneğimizi tercih eden bütün hayırseverlere tek tek teşekkürlerini sundu ve hayırlarının Allah katında yerine ulaşması için dua etti. Ayrıca, bütün hayırsever Alanyalı kardeşlerimizin bu iyilik ve hayır hareketin de yerlerini almalarını ihtiyaç sahiplerinin duydukları ihtiyacın giderilmesi için derneğimizle irtibata geçmelerini rica etti. Dernek olarak bu yardımlarla pek çok muhtacın ihtiyacını gidermeye çalıştıklarını ancak daha yapılması gereken çok şey olduğunu ve bu noktada daha çok hayırseverin desteğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Bu amaçla da derneğimizin web sayfası www.sebilay.org.tr ve 0535 769 2327 numaralı telefon üzerinden kendilerine ulaşabileceklerini ifade etti.