Ana Sayfa Kuruluşlar Sebilay Yetimleri Sevindirdi

Sebilay Yetimleri Sevindirdi

0
Sebilay Yetimleri Sevindirdi

Geleneksel olarak her ramazan bayram öncesi yetimleri sevindiren Sebilay bu ramazanda da 24 Ağustos Çarşamba günü bu hayır hareketine bu yılda devam etti.

Geleneksel olarak her ramazan bayram öncesi yetimleri sevindiren Sebilay bu ramazanda da 24 Ağustos Çarşamba günü bu hayır hareketine bu yılda devam etti. Bölgemizde iyiliğin ve paylaşmanın öncüsü olan Sebilay Derneği bayram öncesi 45 yetimi daha sevindirerek onlara hayatlarında eksikliğini yaşadıkları duyguları Sebilay ailesi olarak bir nebze de olsa yaşatabildik. Yetim kardeşlerimizin arzu ettikleri kıyafetleri alabilmeleri için Alanya Lcwaikiki giyim mağazasında kullanabilmeleri için alış veriş çeki dağıttı.

ALLAH Resulünün “Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle, ben cennette şöyle yan yana bulunacağız”, hadisini hatırlatmak, Rabbimizin Kuran’da “Sana Allah yolunda ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: Hayır olarak ne harcarsanız o, ana-baba, akraba, yetimler, fakirler ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak ne yaparsanız, gerçekten Allah onu hakkıyla bilir” ayetinden yola çıkarak toplumda ihtiyaç sahiplerinin hele de yetimlerin sürekli hatırlanması ve onların hayatlarında sürekli eksikliğini yaşadığı ama bizim pekte değerini kavrayamadığımız duyguları önümüzdeki Ramazan Bayramını fırsat bilerek etrafımızdaki öksüz ve yetimlere hediyeler alarak paylaşabilmeliyiz.

Mağazada kıyafet alışverişi tamamlandıktan sonra Sebilay dernek binasında yetimleri bekleyen bir başka sürpriz daha vardı. Önceden ayakkabı numaraları tespit edilen yetimler için birer çift ayakkabı onları bekliyordu. Bu hediye ile de çok mutlu olan yetimler bu hayrın sahiplerine dualar ettiler. Ve o en saf ve sade duygularını gözlerindeki parıltıyla orada bulunanlara hissettirdiler. Sizlerde yetimlerin ve öksüzlerin, ihtiyaç sahiplerinin sevinçlerine ortak olmak, kazandıklarınızı onlarla paylaşmak ve ahiret için azık toplamak isterseniz Sebilay Derneği ile irtibata geçiniz ve ulaşmakta zorluk çektiğiniz ihtiyaç sahipleriyle Sebilay sayesinde buluşunuz. Lütfen web sitemizi ziyaret ederek  www.sebilay.org.tr veya 0535 769 2327 numaralı telefon üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.