Sebilay Derneği’nden Kudüs Konferansı

0
161

Sebilay Derneği’nin her ay düzenlediği konferanslar serisinin bu ayki konuğu Aksa İlim ve Davet Merkezi Akmer’in kurucusu araştırmacı yazar Hamza Er oldu.

06 Ocak 2018’de Alanya Ticaret Odası Konferans Salonunda düzenlenen program, Alanya Müftüoğlu Camii İmam Hatibi Abdülkerim Hocanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur’an tilavetinden sonra Sebilay Derneği başkanı Hasan İlhan, dernek çalışmaları hakkında kısaca bilgi verdi. Programa iştirak edenlere teşekkür eden İlhan, konferans serisinin devam edeceğini belirti.

Hasan İlhan’ın konuşmasının ardından, program Mavi Marmara gazisi araştırmacı yazar Hamza Er’in Kudüs konulu konferansı ile devam etti.

Hamza Er, Kudüs’ün önemi ve tarihteki yerini ayetler ışığında anlattıktan sonra Kudüs’e neden sahip çıkılması gerektiği üzerinde durdu. Er, Kudüs’ün tarihin tüm dönemlerinde peygamberler şehri olduğunu, ancak Yahudilerin ve Hıristiyanların değil, Müslümanların liderliğinde huzur bulduğunu dile getirdi.

Er, “Çünkü bu mübarek belde bir ırk ve kavme değil, Allah’a ve peygamberlerine inanan insanlara emanet verilmiş ve çevresi ile birlikte harem kılınmıştır. Müslümanlar olarak, Allah tarafından harem ilan edilen ilk kıblemiz olan Kudüs’e sahip çıkmak bir gerekliliktir” şeklinde konuştu.

Yoğun bir ilgi ve katılımla gerçekleşen konferans sonunda Kudüs konulu resim sergisi gezildikten sonra program sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz