Ana Sayfa Kuruluşlar Sebilay Derneği Türkiye’nin Geleceğini Konuştu

Sebilay Derneği Türkiye’nin Geleceğini Konuştu

0
Sebilay Derneği Türkiye’nin Geleceğini Konuştu

Alanya’da ‘Türkiye ve Dünyada Neler Oluyor?’ başlıklı konferans gerçekleştirildi.

Sağlık, Eğitim, Bilgi, İletişim, Ahilik, Yardımlaşma ve Dayanışma (SEBİLAY) Derneği tarafından ‘Türkiye ve Dünyada Neler Oluyor?’ konulu bir konferans gerçekleştirildi. 24/02/2014 Pazartesi akşam Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen ve Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak’ın konuşmacı olduğu konferansa katılım yüksekti. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Dilipak, Allah’ın cahil ve zalim bir topluluğa hidayet nasip etmeyeceğini söyledi. Dilipak, “Allah’ın rahmetinin size ulaşmasındaki en büyük engel, cahillik ve zalimliktir. Herkes iyilik istiyor ama kimse bedel ödemek istemiyor. Biz bu halde gidersek babamız peygamber olsa kurtulamayız. Din büyüklerinizi ilah ve rab edinmeyin. Dininizi kendi aranızda paramparça etmeyin. Bu nedenle dinimizi Allah’a has kılmamız lazım” dedi.

‘DİNİMİZE ZARARI KENDİMİZ VERİYORUZ’

Dilipak, açıklamasına şöyle devam etti: “Kimse Allah’ın dinini olduğundan çok genişletip, olduğundan çok daraltmasın. Allah’a, kitabına ve resulüne inananlar tek bir topluluktur. Bu Şiiler kim ki beni Yezidî gibi görüyor? Üç sahih İslam geleneği var. Üçü de birbirini tekfir ediyor. Sahih gelenek insanları kendine çağırmaz. Allah’a, resulüne ve kitabına çağırır. Bizim yaşadığımız din kadın ile koca arasındaki ihtilafı bile çözmez. Bugün İslam’a en büyük zarar dışarıdan gelen saldırılar değil, içimizdeki tefrikalardır. Bütün Müslüman grupların hepsi örgütüne, şeyhine ve liderine çağırıyor. Böyle Müslümanlık olmaz. Biz zalime karşı olacağız. İşlerimiz istişare ve şura ile olacak. İşi ehline vereceğiz. Öyle mi yapıyoruz? Müslümanlığı kendimize benzettik.

 

‘KUR’AN’I KERİM’İ İYİ ANLAMALIYIZ’

Bataklığı kızlara verdiniz, turizm gelince de onlar zengin oldu. Siz babanızdan kalan 5 dönüm araziyi bile paylaşamıyorsunuz. Onlar yetimin hakkını da yerler. Onlar camide namaz kılmıyorlar ki, orada aerobik yapıyorlar. Allah’ın kitabını okudunuz mu? Okuduğunuzu anladınız mı? Anladığınızı yaptınız mı? Allah’ın kitabını okumadan, içine sindirmeden ve gereğini yapmadan Müslümanlık yok. Masonlar, komünistler ve Yahudiler geldiği için bu hale gelmedik. Biz Allah’ın ipini bıraktık, Allah da bizim ipimizi bıraktı. 300 yıllık makûs talihiniz gülsün istiyorsanız bu zor değil. Allah cahil ve zalim bir topluluğu hidayete erdirmez. Bizim yeniden iman etmemiz gerekiyor. Allah’ın kitabını okuyacağız, sonuna imzamızı atacağız. ‘Okudum ve iman ettim’ diyeceğiz.

 

‘CENNETE GİRMEK İÇİN ÇALIŞIYOR MUSUNUZ?’

Dinimizi Allah’a has kılmak zorundayız. O zaman Allah’a yakınız demektir. Biz üzerimize düşeni yaptığımızda sonuç ne olursa olsun cennete gideceğiz. Suriye’de bu kan ne zamana kadar sürecek? Size ne? Allah görüyor. Allah, ‘Ol’ der oldurur. O isterse kâfirler eliyle bile dinine hizmet ettirir. Allah, niye Mescidi Aksa’yı kurtarmıyor? Bizim kurtarmamızı istiyor. Suriye’yi kurtarmak istiyorsanız aklınızı ve yüreğinizi kuşanın. Çocuklarınızın üniversiteye girmek için çalıştığı kadar siz cennete girmek için çalışıyor musunuz? Bir an önce Kur’an’a dönmekten başka çaremiz yok.

 

‘KENDİ GÜCÜMÜZÜN FARKINA VARMALIYIZ’

Türkiye’nin ve dünyanın kaderini siz değiştireceksiniz. Müslümanlar vahdete giderse kâfirler sizden korkar. Bir kurtarıcı yok. Kurtarıcılar; kurtarıcılardan kurtulmadıkça size kurtuluş yok. Dünyada kendimizden başka Müslüman yok sanıyoruz. Biz kendi gücümüzün farkında değiliz. Onun için cebinize pasaportunuzu koyun, dünyaya yayılın. Biz öyle yapacağız. Müslümanlar arasında ittifak üzerinde olacağız. Kendine Müslümanlık yok. Yeryüzüne dağılacağız. Yeryüzünde bütün haykıran Müslümanların değeri olacağız. Yeni bir dünyayı biz kuracağız.” dedi.