Sebilay Derneği Bahar Pikniği Yapıldı

0
190

Sebilay Derneği’nin bahar pikniği 14 Mayıs Pazar günü Alanya’nın Gedevet Yaylası Parkorman mevkiinde yapıldı.

Sebilay Derneği’nin geleneksel hale getirdiği bahar pikniği 14 Mayıs Pazar günü Alanya’nın Gedevet Yaylası Parkorman mevkiinde dernek yönetimince görevlendirilen ders ekiplerinin organizesiyle yapıldı.

Piknikte her yaş kategorisinde katılımcının yanı sıra, Alanya’da oturan ve çocuklarıyla pikniğe gelen Suriyeli aileler de sevinçle karşılandı.

Çeşitli sportif yarışmalar katılımcıların hoş vakit geçirerek kaynaşmasına vesile oldu. Pikniğe iştirak edenlere, bağışlanan kurbanlarla yemek ikramı yapıldı.

Namazı müteakip programa katılan Anadolu Platformu 5. bölge sorumlusu Hasan İlhan, Sebilay Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. İlhan yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik içinde faaliyetlerin yürütülmesinin ve iyi bir çığır açmanın önemine değindi.    

Hasan İlhan, Furkan suresi 73. ve 74.  ayetler üzerinde durarak dua ve nesil yetiştirme bilincinin önemine dikkat çekti. “Muttakilere önder olma bilinci taşımalıyız” diyen İlhan, tüm Müslümanların Allah’ın rızasını kazanmak için gayret göstermeleri gerektiğini söyledi.

Piknikte yarışmaları kazananlara çeşitli ödüller verildi. Tabiatla baş başa güzel bir gün geçiren katılımcılar memnun bir şekilde piknik alanından ayrıldı.