İcra Kurulu Toplantısı Sanal Ortamda Gerçekleşti

0
299

Anadolu Platformu İcra Kurulu Toplantısı 21 Mart Cumartesi Günü Sanal Ortamda Yapıldı

Anadolu Platformu İcra Kurulu Toplantısı; Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz ve İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir yönetiminde sanal ortamda gerçekleştirildi.

Bilindiği üzere yeni koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı dünyada olduğu gibi ülkemizde de birtakım sınırlamalar ve önlemler alınmıştır. Bu kapsamda Sivil Toplum Kuruluşlarının toplu faaliyetleri İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bu salgın döneminde Anadolu Platformu icra birimleri ile üye dernek ve vakıflarımız, alınması gereken önlemlere ve süreç değerlendirmesine ilişkin interaktif toplantıları sanal ortamda başlattı.

İcra Kurulumuzun ilk sanal ortamdaki toplantısı 21 Mart 2020 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Toplantı gündeminde aşağıdaki maddeler değerlendirildi:

• Covid-19 salgınının etkileri ve sonuçları
Covid-19 salgınından sonra oluşacak yeni dünya düzeni ile ilgili görüş ve öneriler
Sanal ortamda gerçekleşecek İcra Kurulu toplantı periyotları.
Anadolu Platformu 6. Olağan Genel Kurulu süreci
Anadolu Buluşmaları
İyilikder yardım faaliyetleri

Gündemlerin değerlendirilmesi sonucunda salgın döneminde yapılması gerekenlerle ilgili kararlar alındı. Alınan kararların bir kısmı şu şekildedir:

• Salgın dönemi tamamlanana kadar icra birimlerimizin toplantıları sanal ortamdan gerçekleştirilecek.
Üye vakıf ve derneklerimizin salgınla ilgili her türlü tedbiri alması sağlanacak.
Anadolu Platformu gönüllüleri ile iletişime geçilerek salgın dönemi ve sonrası hakkındaki görüşleri alınacak.
Evsiz, yaşlı, yetim, yardıma muhtaç kişilere ve uluslararası öğrencilere dönük yardım çalışmalarının başlatılması ve bu faaliyetlere AÖB gönüllerinin sahada dağıtılacak malzemelerle ilgili destek vermesi kararlaştırıldı. Ayrıca ülkemizde okuyan ve salgından mağdur olmuş uluslararası öğrencilerle ilgili yardım çalışması yapılacak.
• Tüm dünyanın eve kapandığı bir dönemde evlerimizin yeniden muhasebe, muhakeme ve yeniden varoluş ortamına dönüşmesi için Akadder planlama yapacak.
• Anadolu Platformu’nun Nisan 18’de gerçekleşecek Genel Kurulu, Covid-19 salgını nedeniyle ve İçişleri Bakanlığının genelgesine binaen ileri bir tarihe ertelendi. Genel Kurul sürecinin 2 ay sonra tekrar değerlendirilmesine karar verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.