Şampiyon Takımdan Bülbülzade Vakfı’na Ziyaret

0
164

Gaziantep’te şampiyon olan İstikrar Spor Kulübü U17 Futbol Takımı tam kadro Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti.

İstikrar Spor Kulübü U17 Futbol Takımı Gaziantep’te şampiyon oldu. Şampiyonluk kupasını alan takım tam kadro Bülbülzade Vakfı’nı ziyaret etti. 25 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilen ziyarete İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol, yönetim kurulu üyeleri, antrenörler Abdulvahap Kara ve Mustafa Kara ile sporcular katıldı.

Ahlaklı futbol, temiz futbol, centilmen futbol

Futbol Takımı ile ilgili bilgi veren İstikrar Spor Kulübü Antrenörü Abdulvahap Kara, futbol takımını 4 yıl önce kurulduklarını belirterek; “Bu 4 yıllık süre içerisinde birlikte hareket etmeyi öğrendik. İki sene önce U15 klasmanında Gaziantep ikincisi olduk. Rabbim bu sene nasip etti şampiyon olduk. Futbolcularımız geleceğe umut veren çocuklarımız. Biz futbol camiasında yeni bir ekol oluşturuyoruz. Ahlaklı futbol, temiz futbol, centilmen futbol. Bu sene hiç kırmızı kart görmedik. Bu başarılarından dolayı tüm futbolcularımızı kutluyorum.” dedi.

Bireysellik takımın ruhuna zarar verir

İstikrar Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Rahmi Açıkkol ise bireyselliğin takımlara zarar verdiğini vurgulayarak; “Her takımın bir misyon ve vizyonu var. Bireysellik takımın ruhuna zarar verir. Beraber çalışarak takımı istediğimiz noktaya taşıyabilmek bireysellikten geçmiyor. Takımın bir parçası olmaktan geçiyor. Dolayısıyla müsabakalarda yedek oturan bir sporcu bile o takımın bir parçasıdır. Takım ruhumuza dikkat ederek, takımın bir parçası olduğumuzu unutmadan amaçladığımız misyonumuza ve vizyonumuza hitap edecek duruma gelmemiz gerekiyor. Bundan dolayı sizleri kutluyorum.” dedi.

Takım ruhu sizi birbirinizin gücü ile buluşturur

Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir ise hayatta bir yerlere gelmiş insanların başarıları tesadüf olmadığının altını çizerek; “Ekip ruhu, takım ruhu sizi birbirinizin gücü ile buluşturur. Sporda unutulan ahlak, özveri, centilmenlik sizlerle yeniden hayat buluyor. Bu açıdan yaptığınız iş hayatta size büyük bir bakış açısı kazandırır. Eğitimciler der ki hiçbir topluluğun gücü, etkisi sayısınca değildir, çok daha fazladır. Siz mesela 11 kişi ile sahaya çıkıyorsunuz. Onu birkaç misli ile çarpmanız gerekir. Ekip ruhu. Bu bizim inanç dünyamızda da var. Bir insanın tek başına kıldığı namazın ecri birdir. Cemaatle kılarsa bunun ecri 27’ye çıkıyor. Bu şekilde benliğinizi terbiye ediyorsunuz. Bunların hepsi toparlanıyor sahada bir sinerjiye dönüşüyor. Hayatta başarıları paylaştıkça Allah da sizi daha öteye götürür. Ortaya koyduğunuz anlamlı çabadan ve başarılardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından takım kaptanı tarafından şampiyonluk kupası Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir’e verildi. Aldemir de ekibi tek tek kutlayarak çeşitli hediyeler takdim etti. Ziyaret toplu çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.