Sakarya’dan Vakfımıza Ziyaret

0
211

Sakarya’da faaliyet gösteren Ribat Eğitim Vakfı, vakfımızı ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

 

24 Haziran Salı günü yapılan ziyarette, Türkiye’deki sivil toplum tecrübesi, vakfımızın çalışmaları ve Suriye’deki son durum konuşuldu. Kahvaltıyla başlayan programda, misafirlerimiz Anadolu Platformu ve Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir, İyilikder Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ve Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep İl Başkanı Mustafa Kar tarafından karşılandı.

Vakıf faaliyetlerinin tanıtımının ardından konuşan Turgay Aldemir; “Biz vakıf olarak, devleti ve diğer gönüllü kuruluşları kendimize rakip değil refik olarak görüyoruz. Birlikte iş yapabilme kültürünü geliştirerek, birbirimizin eksiğini kapatmaya, güçlerimizi birleştirmeye ve birlikte daha iyiye doğru gitmeye ihtiyacımız var. Biz bunun gayreti içerisindeyiz. Yine biz, ayda yılda bir, bir hoca efendiyi çağırarak, konferanslar vermekten ibaret bir yapılanmayı çok sağlıklı bulmuyoruz. Ders halkalarında, sohbet gruplarında, insanlara temas ederek, geleceği inşa etmeye çalışıyoruz.

Biz, Türkiye’nin 100 yıllık geride kalmışlığının da ancak bu şekilde, insan yetiştirerek noktalanabileceğini düşünüyoruz.” dedi.

Aldemir, daha sonra, İyilikder’in faaliyetlerinden bahsederek; “Eğitime dönüşmeyen yardım, yardım değildir. Boşa gitmiştir. İnsanları bağımlı hale getirerek, üretimden, eğitimden uzak tutarak bir yere varamayız. O yüzden biz, yardım ettiğimiz her bir kişinin, bizim, belediyelerin ya da diğer sivil toplum kuruluşlarının verdikleri eğitimlere katılmaları için azami gayret gösteriyoruz. Nihayetinde, toplumu dönüştürme gayretimiz, ancak en alt kesimden başlayarak, herkesi kuşatan eğitim programlarıyla mümkündür.” Sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Ribat Vakfı heyeti, daha sonra Bülbülzade Eğitim ve Hizmet Kompleksi ile İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret edip, yerinde incelemelerde bulundu.

Program, toplu fotoğraf çekimi ve hediye takdiminin ardından, iyi niyet dilekleri ile son buldu.