Sağduyu Çağrısı

0
194

Anesiad 17 Aralık Operasyonu ile ilgili bir ilan yayınladı.

Anesiad “17 Aralık Operasyonu” ile ilgili bugünkü Star gazetesinde tam sayfa bir ilan yayınladı. Gazetenin 10.sayfasında yer alan ilanın başlığı ise “Sağduyu Çağrısı”.

 

Açıklamanın Tam Metni:

 

Sağduyu Çağrısı

 

Son bir haftadır ceza kanununda adi suçlar arasında sayılan yolsuzluk ve rüşvet davasının

ülkemizde nasıl darbe silahı haline dönüştürüldüğünü hayretler içinde izlemekteyiz.

ANESİAD olarak misyonumuz; ülkemizde evrensel ahlâki değerlerin hâkim olduğu, hak ve

hukukun öncelendiği, temiz ve âdil bir iktisadi ortamın oluşmasına katkı sağlamaktır. Bu nedenle rüşvetin, yolsuzluğun ve kamu malının yağmalanmasının yanında olmamız asla düşünülemez.

Ancak 17 Aralık operasyonunun magazin şekline dönüştürülerek yapılması ardından, yapılmaya çalışılan yeni operasyonlar ve gelişen olaylar işin “siyaset mühendisliği” projesi olduğunu göstermektedir. Birbirinden bağımsız üç ayrı dosya aynı gün aynı saatte ortaya çıkarılarak ekonomimize saatli bomba etkisi yapmıştır. Bu manipülasyon tespit edildiği kadarıyla ekonomimize 120 milyar TL’ye yakın zarar vermiştir.

Ülkemiz vesayetlerden çok çekmiştir. Yeni dönemde yeni vesayetler oluşturulmadan yolumuza devam etmek zorundayız. Gücünü milletten almayan, oturdukları koltuklara sınavlarla gelenler, kurumlarının adı ne olursa olsun ülkenin geleceğini etkileyecek güce hiçbir zaman ulaşmamalıdır.

Ülkemiz dışarıdan planlandığı açıkça belli olan bu komployu da bertaraf edecektir. Ama ülkeye olan maliyetin bedelini kim ödeyecektir?

Yolsuzluk varsa suçluların cezalandırılmasının sonuna kadar takipçisi olacağız. Ancak bu

operasyonları fırsat bilip siyasi rant devşirme peşinde olan siyasileri, intikam peşinde koşan grupları, dış güçlerin devlet içindeki ajanların oyunlarına alet olmamaya ve sağduyuya çağırıyoruz.

Gün, ülkemizin son yıllarda elde ettiği ekonomik kazanımları yok etmeye çalışan kirli odaklara karşı birlik olma ve kardeşlik günüdür. Son bir yılda çok ciddi ekonomik yatırımlar hem devlet, hem özel sektör eliyle başarılmıştır. Faiz düşmüş, ciddi enerji anlaşmaları yapılmış, üçüncü havaalanı, üçüncü köprü, hızlı tren, nükleer santral, yerli savunma silahları üretimleri ve ihracat alanında başarılar sağlanmıştır.

Barış süreci ve başörtüsü serbestliği toplumda huzuru hâkim kılmışken bu istikrar ortamı

teamüllere aykırı yöntemlerle yapılan operasyonlarla zarar görmemelidir. Ülkesini seven vicdan sahibi herkesi sakin ve sağduyulu olmaya çağırıyoruz.

Fildişi kulelerinde oturan operasyoncuları, lobicileri, operasyonu biz yapmadık deyip bıyık

altından gülen grupları, bu işten rant devşirmeye çalışan siyasileri ve bu operasyondan medet uman herkesi çarşıya, pazara, esnafın içine inmeye davet ediyoruz. Yaktıkları bu fitne ateşinin ekonomiyi nasıl sardığını görmeye davet ediyoruz.

Bu ateş sönmez ve sürerse esnaf, sanayici ve işadamlarının verdiği vergilerle yaşamını sürdüren devlet, içindeki paralel yapılarla birlikte çökecek ve enkazın altında sadece hükümet kalmayacaktır.

HERKESİ, İNSAFA, ADALETE, AHLÂKA VE SAĞDUYUYA DAVET EDİYORUZ…