Ana Sayfa Kuruluşlar Saad bin Muaz Manisa'da Anlatılacak

Saad bin Muaz Manisa'da Anlatılacak

0
Saad bin Muaz Manisa'da Anlatılacak

Manisa’da faaliyet yürüten Mana-Der basına verdiği kahvaltıda dernek faaliyetleri ve düzenlenecek olan 82 ilde 82 sahabe konulu paneli tanıttılar.

Manisa Araştırmalar Derneği (MANA-DER) Başkanı Mustafa Soykök, Kurucu Başkan Ahmet Günhan ve kurucu üyeleri ile Öğretmen Evinde basına verdikleri kahvaltıda dernek çalışmaları ve M. Emin Yıldırım’ın sunduğu 82 il de 82 sahabe konulu panelin Manisa ayağında konu edinilen “Arşı titreten sahabe Saad Bin Muaz” konferansının tanıtımını yaptılar.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Dernek Başkanı Mustafa Soykök ; “Derneğimiz 2012 yılı Temmuz ayında kuruldu, Manisa’da yeni bir soluk, yeni bir heyecan oldu. Derneğimizi kurarken arkadaşlarımızla amacımızın medeniyet değerlerimiz ekseninde, Kur’an merkezli dini ve ahlaki çalışmalar yapmak, bu doğrultuda tefsir dersleri, evde karakter eğitimi dersleri, Kuran Arapçası, kavram seminerleri gibi kültürel eğitimleri devam ettirmektir diye açıkladık. Kuruluşumuzdan bugüne çalışmalarımız devam ediyor. 21 Şubat 2013 Perşembe günü de M. Emin Yıldırım’ın sunumunu yapacağı ve Manisa Kültür Sitesi Lale Salonu’nda gerçekleştirmeyi planladığımız 82 il de 82 Sahabe konulu konferansımız vardır. “Arşı titreten sahabe Saad Bin Muaz”(r.a)’ın anlatılacağı panelimize yakın uzak tüm halkımız davetlidir.” dedi.