Ana Sayfa Yazarlar Kuruluş Haberleri Roman Müslümanlardan Umuteli

Roman Müslümanlardan Umuteli

0
Roman Müslümanlardan Umuteli

Gelibolu’daki Roman Müslümanlar Suriyedeki Kardeşlerine Umuteli’ni Uzattı.

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde Camikebir Mahallesinde faaliyet gösteren Anadolu Platformu üyesi Umutder tarafından düzenlenen kampanya kapsamında toplanan yardımlar Suriye’ye gönderildi.

Gelibolu ilçesinde, Suriye’de yaşayanlar için toplanan yardım malzemeleri yola çıktı.

Camiikebir Mahallesinde yaşayan roman Müslümanlar  tarafından düzenlenen kampanya kapsamında, bir haftada toplanan 3,5 ton un, 100 battaniye, 50 koli çocuk maması, 10 koli bebek bezi ve 10 koli mama Suriye’ye gönderilmesi için kamyonetlere yüklenerek, Çanakkale’de bekleyen tıra götürülmek üzere yola çıkarıldı.

Kampanyayı organize eden Umutderin yöneticilerinden Atilla Çamur, Suriye’de insanlık dramı yaşandığını söyledi.

Bu ülkede uzun süredir devam eden iç savaş yüzünden birçok ölüm, yaralanma olduğunu, evlerin zarar görmesi ve buna bağlı olarak açlık ve kış koşullarından korunamama problemi yaşandığına işaret eden Çamur, “Müslüman olmanın gereği komşumuzun elinden tutmak için sivil toplum kuruluşları adına bir platform oluşturup kampanya başlattık. Herkes bu kampanyaya destek verdi.Maddi olarak fakir ama yürekleri zengin olan halkımızın Yardımları inşallah Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak ve onların yaralarının sarılmasında kullanılacak” diye konuştu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nimetullah Akın’ın yaptırdığı duanın ardından yardım malzemeleri yola çıkarıldı.