Ana Sayfa Kuruluşlar Rıdvan Hoca'da Hizmet İçi Eğitim

Rıdvan Hoca'da Hizmet İçi Eğitim

0
Rıdvan Hoca'da Hizmet İçi Eğitim

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Komisyon üyeleri bir araya geldi.

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Komisyon üyeleri yapılan çalışmaları değerlendirmek amacıyla 16.03.2013 günü toplantı düzenleyerek bir araya geldi.

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Süleyman Dağ ve Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu üyesi Gazi Kılıçparlar’ın da katıldığı toplantıya, Vakıf Başkanı Osman Kurtoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte vakfın çalışmalarında yer alan komisyon üyeleri katıldı.

Vakıf Başkanı Osman Kurtoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Süleyman Dağ Hocanın Aidiyet ve Temsiliyet ile ilgili konuşmasıyla devam edildi. Süleyman Dağ Hoca aidiyeti; bir kimsenin bir yere ait olarak hissetmesi olarak tanımladı. Aidiyetin, doğal aidiyet ve isteğe bağlı aidiyet olarak ikiye ayrılabileceğini ifaden eden Süleyman Dağ Hoca, bir insanın nerede doğup nerede yaşayacağını ve hangi ırktan geleceğini bilmediği durumda doğal aidiyet, insanın hiçbir zorlama olmadan bir dini, bir mesleği seçmesini de isteğe bağlı aidiyet olarak niteledi. ”Biz Allaha aidiz ve O’na dönücüleriz. (Bakara 156) ayetini de aidiyet oluşturan ayet olarak tanımlayan Dağ, “Asıl olan Allah’a olan aidiyetimizdir.” dedi.

Anadolu Platformu Koordinasyon Kurulu üyesi Gazi Kılıçparlar hoca ise Kurumsal Paylaşımlarımız üst başlığında yapmış olduğu konuşmasında yapılan çalışmalarda planlama, teşkilatlanma, yönetim, koordinasyon ve denetimin öneminden bahsederek, yaptığımız işlerde mutlaka bunlara bağlı iş akışlarımızın olması gerektiğini ifade etti. Komisyon üyelerinin soru ve cevaplarından sonra öğle yemeğine geçildi.

Yemekten sonra Orta Eğitim Komisyonu adına İbrahim Kaymaz, orta öğretim öğrencilerine yönelik vakfın yapmış olduğu çalışmaları anlattı. Yükseköğrenim ve Aile Komisyonu adına Bayram Nurdoğan söz alarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Evde Karakter Eğitimi ve yardım çalışmaları hakkında Osman Kurtoğlu bilgiler verdi.

Kadın Komisyonu üyeleri de kendi aralarında toplanarak değerlendirmelerde bulundular.

Yapılan çalışmalarla ilgili soru cevaplardan sonra, çalışmaların diğer alanlarda da yapılması ve koordinasyonların sağlanması yönündeki temennilerden sonra toplantı sona erdi.

Haber: Bayram Nurdoğan