Ana Sayfa Kuruluşlar Rıdvan Hoca Vakfı’ndan “Ümmet ve Kardeşlik Gecesi”

Rıdvan Hoca Vakfı’ndan “Ümmet ve Kardeşlik Gecesi”

0
Rıdvan Hoca Vakfı’ndan “Ümmet ve Kardeşlik Gecesi”

Kahramanmaraş Rıdvan Hoca Vakfı Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan Geceleri projesi kapsamında İslam ümmetinin vahdeti ve mazlumları için program düzenledi.

Program Kur’an Kursu hafızlık eğitmeni Hacı Osman Kılıç’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ve meali ile başladı. Rıdvan Hoca Vakfı Başkanı Osman Kurtoğlu selamlama konuşmasında Kent Meydanlarının sivil toplum kuruluşlarına açılmasına vesile olan büyükşehir belediyesi yetkililerine teşekkür etti. İslam coğrafyasında yaşananların Müslümanların kaderi olmadığını bu durumun fiili ve kavli dualarla düzeltilebileceğini ifade etti.

 

Kurtoğlu, "Gecemiz hayırlara vesile olsun. Mazlumların Doğu Türkistan’da, Suriye’de, Filistin’de, Mısır’da, Somali’de ve daha dünyanın başka bölgelerinde bizlere ihtiyacı var. Yakın tarihimizde mazlumların hamisi olmuşuz. Aynı potansiyeli bugünde taşıyoruz.. Rabbimizden niyazımız İslam coğrafyasında devam eden zulümleri bizlerin elleriyle bitirmesidir. “

 

Program boyunce öğrenciler Yasir Çiçekli, Sueda Taşçı ve İbrahim Oflaz şiirler okudular. Yine Grup Visal ezgiler ve marşlarla Kent Meydanında ezgiler ve marşlar seslendirdiler. Özellikle gençlerin yoğun katılım gösterdiği geceye vatandaşlar da ailece katılım gösterdiler.