Ana Sayfa Kuruluşlar Rıdvan Hoca Vakfı’ndan İftar Programı

Rıdvan Hoca Vakfı’ndan İftar Programı

0
Rıdvan Hoca Vakfı’ndan İftar Programı

Rıdvan Hoca Vakfı, Suriyeli misafirlere ve yetimlere yönelik 600 kişilik iftar programı düzenledi.

Rıdvan Hoca Vakfı, yetimler ve Suriyeli misafirlere yönelik dayanışma iftarı düzenledi.

600 kişinin katıldığı iftar programı kardeşlik açısından  oldukça güzel geçti. Kur’an-ı Kerim ve Mealinin okunması ile başlayan program vakıf başkanı Osman Kurtoğlu’nun selamla  konuşması ile devam etti.

İftar açıldıktan sonra vakıf mütevelli heyeti başkanı Seyfi Pınarbaşı sorumluluklar hakkında bir konuşma yaparak şunları dile getirdi:

“İçinde yaşadığımız zaman ve coğrafya bize bir takım sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluklarımızı öteleyerek ve görmezden gelerek bir yere varamayız. Ülkemizde şu an 3 milyondan fazla Suriyeli kardeşimiz bulunuyor. Bunların 250 bini çadır kentlerde, geri kalanları ise halkın içerisinde yaşamlarını sürdürüyorlar.

Suriyeli 1 milyon çocuk eğitim yaşında, ama okullara gidemiyorlar. Bu coğrafyada yaşananlar 100 yıl önce yarım kalan hesaptır. Yarım kalan hesabı Allah’ın izniyle biz kazanacağız. Biz buradayız, hep birlikteyiz, omuz omuzayız.

Dün nasıl Rıdvan Hoca, Ali Sezai Efendi, Çakmakcı Sait, Mıllış Nuri, Arslan Bey, Senem Ayse Fransız emperyalizmine karşı halkı bilinçlendirerek, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi vererek Maraş halkı bağımsızlık kazandıysa bugün de Rıdvan Hoca Vakfı gönüllüleri olarak bizler tarihi sorumluluğumuzun bilincinde olarak emperyalistlerin Türkiye içinde, Ortadoğu ve İslam coğrafyasındaki oyunlarını görmekteyiz. Biz, bu oyunları boşa çıkaracak bilgi ve donanıma sahibiz. İnşallah zafer Allah’a ve ahiret gününe iman edenlerin olacaktır.”

İftar programı, Grup Visal’in ezgi ve marşları ile son buldu.