Ana Sayfa Kuruluşlar Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Rıdvan Hoca Vakfı’nda “Ümmet Sınavı” Konferansı Yapıldı

Rıdvan Hoca Vakfı’nda “Ümmet Sınavı” Konferansı Yapıldı

0
Rıdvan Hoca Vakfı’nda “Ümmet Sınavı” Konferansı Yapıldı

Ramazan Kayan Hoca, Kahramanmaraş Rıdvan Hoca Vakfı’nı ziyaret ederek “Ümmet Sınavı” başlıklı konferans verdi.

Ramazan Kayan Hoca, Rıdvan Hoca Vakfı’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Daha sonra Hoca Ahmet Yesevi Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluşan Kayan, Mavi Marmara ve Şehit Furkan Doğan’ın gençlere örnekliğini anlattı.

Anadolu Alimler Birliği üyesi ve Ülfet Vakfı Başkanı Abdullah Taylan Hocayı da ziyaret eden Ramazan Kayan daha sonra inşaat halindeki Farukiye Medresesini gezdi.

Ramazan Hoca, ANESİAD Kahramanmaraş Şubesi’nin Rıdvan Hoca Vakfı’nda verdiği iftar sonrası “Ümmet Sınavı” başlıklı bir de konferans verdi. Kayan konferansta özgüven, özveri ve özeleştiri kavramlarıyla Müslümanlara önemli mesajlar verdi.

Ramazan ayında İsrail’in Filistin’e saldırmasıyla ümmetin acı haberler aldığını ifade eden Kayan şunları dile getirdi: “Gittikçe ağırlaşan sınavlar yaşıyoruz. Müslümanlar olarak kendimize gelip üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmemiz lazım. Yıllarca davaya hizmet etmiş arkadaşlar ‘şimdi benden geçti’ diyor. Bir mümin benden nasıl geçti diyebilir. Özgüvenimizi kaybetmişiz. Önce özgüvenimizi kazanmamız lazım. Kendi özgüvenini kaybeden Müslüman her şeye karamsar bakar. İman özgüvenden gelir. Allah’a bağlandıktan sonra bir Müslüman asla özgüvenini kaybetmez. Kur’an umut kitabımızdır. Umudumuzu kaybetmememiz lazım. Çünkü Allah bizimledir. Gözlerimizi kaybedebiliriz, ama imanımızı kaybedebilir miyiz? Oruç yeniden özgüvenimizi yerine getirsin. Hayatımıza özverili çalışmalarla, adanmışlık ruhuyla devam etmeliyiz. Hatalarımıza karşı özeleştiri yaparak tevbe ve istiğfar etmemiz lazım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.