Ana Sayfa Kuruluşlar Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Rıdvan Hoca Vakfı’nda Nijer ve Etiyopya İzlenimleri Anlatıldı

Rıdvan Hoca Vakfı’nda Nijer ve Etiyopya İzlenimleri Anlatıldı

0
Rıdvan Hoca Vakfı’nda Nijer ve Etiyopya İzlenimleri Anlatıldı

Kurban Bayramı’nı Afrika’da geçiren Rıdvan Hoca Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Ferhat Kaya ve Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan Afrika izlenimlerini katılımcılarla paylaştı.

Rıdvan Hoca Vakfı Cumartesi Seminerleri’nde bu hafta Nijer ve Etiyopya izlenimleri anlatıldı. İyilikder’in “İyilik Elçisi” olarak Kurban Bayramı’nı Afrika’da geçiren Rıdvan Hoca Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Ferhat Kaya ile Gaziantep Bülbülzade Vakfı Müdürü Cumali Kaplan Afrika izlenimlerini katılımcılarla paylaştı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İyilikder Kahramanmaraş temsilcisi Mustafa Dikmen’in selamlama konuşmasıyla devam etti. Daha sonra Ferhat Kaya Nijer’le ilgili izlenimlerini, Cumali Kaplan ise Etiyopya ile ilgili izlenimlerini fotoğraflar eşliğinde katılımcılara anlattı.

Sunumlarda dikkat çeken ortak noktalar ise; çoğunlukla ihmal ettiğimiz “Kara Kıta”nın yüreği ak insanlarını daha çok hatırlamak, bu bölgelerin geri kalmışlığını makus bir kader olmaktan çıkarmak için projeler sunmak, ortaklık ve işbirliği çabalarını artırmak oldu.

Bölgeye özellikle Ramazan ayı ve bayramlarda ulaştırılan yardım paketlerinin ve kurbanların çok güzel faaliyetler olmakla birlikte yeterli olmadığı, bölgenin refahı ve kalkınması için daha kalıcı ve etkili projelerle oralara gidilmesi gerektiği vurgulandı.

Bu manada özellikle İyilikder’in “Süt Keçisi” projesinin örnek bir proje olduğu, ayrıca Anadolu Öğrenci Birliği’nin TİKA ile birlikte yürüttüğü “Tecrübe Paylaşımı” projelerinin desteklenmesi ve geliştirilmesi gereken projeler olduğu vurgulandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.