Ana Sayfa Kuruluşlar Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Rıdvan Hoca Vakfında Mahalle Buluşmaları Gerçekleştirildi

Rıdvan Hoca Vakfında Mahalle Buluşmaları Gerçekleştirildi

0
Rıdvan Hoca Vakfında Mahalle Buluşmaları Gerçekleştirildi

Rıdvan Hoca Vakfında Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü işbirliğiyle Uyum Mahalle Buluşmaları Programı gerçekleştirildi.

Yoğun bir katılımın olduğu programda vakfın bulunduğu mahallede yaşayan Suriyeli ve Türk aileler ile vakıf gönüllüleri, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Daire Başkanı Aydın Keskin KADIOĞLU, İl Göç İdaresi Müdürü Harun DEMİRKOL ve ilgililer, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan KABAKÇI, Kızılay Yetkilileri, Akçakoyunlu Mahalle Muhtarı Atilla Kebabcı ve çok sayıda davetliler katıldı.

AKADDER Kahramanmaraş Temsilcisi Zeynep NURDOĞAN ve Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Seyfi PINARBAŞI programın önemini anlatan birer konuşma yaptılar.

Kürsüye gelen İl Göç İdaresi Müdürü Harun DEMİRKOL Rıdvan Hoca Vakfının çalışmalarını her zaman takdirle karşılıyor ve bu tür programlarına katılmaya söz veriyorum dedi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Daire Başkanı Aydın Keskin KADIOĞLU ise yaptığı konuşmada; Rıdvan Hoca Vakfında Anadolu Kadın ve Aile Derneği ile Göç İdaresi işbirliği ile yapılan bu program takdire şayan bir programdır. Bu tür programlarda üzerimize ne düşüyorsa her zaman yapmaya hazırız. Dedi.

Poyramda Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER)’nin tanıtım videosu, İl Göç İdaresince hazırlanan tanıtım videoları, doğru bilinen yanlışlarla ilgili videolar izlendi. Suriyeli çocuklar tarafından Türkçe ve Arapça şiirler okundu.

Konuşmalardan sonra Suriyeli ve Türk Kadınlar tarafından hazırlanan yöresel yemekler ikram edildi. Çocuklara çeşitli hediyeler verilerek çocuklarla toplu fotoğraf çekiminden sonra program sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.