Rıdvan Hoca Vakfı Yaz Okulu Sona Erdi

0
202

Rıdvan Hoca Vakfı Yaz Okulu muhteşem bir Veda Gecesi ile sona erdi.

Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı “Eğlenerek öğreniyoruz” sloganıyla 03 Temmuz-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlediği Yaz Okulu programını Veda Gecesiyle noktaladı. 11 Ağustos Cuma günü saat 20.30’da Necip Fazıl Kısakürek Eğitim ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Veda Gecesi renkli karelere sahne oldu.

Birçok öğrenci ve velinin katılım gösterdiği gecede, öğrenciler çeşitli etkinliklerle izleyenleri kendilerine hayran bıraktı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlik Rıdvan Hoca Vakfı’nın tanıtımı ve Yaz Okullarında yapılan etkinlikleri anlatan Sinevizyon Gösterisi, Kurs Koordinatörü Ahmet Akif Taşçı’nın açış konuşması, Milletvekili İlker Çitil’in selamlama konuşması, Vakıf Mütevelli heyeti başkanı Seyfi Pınarbaşı’nın konuşmaları ile devam etti.

Kurs Koordinatörü Ahmet Akif Taşçı, “Teslim aldığımız öğrencilerimizi büyük bir özveriyle ve ‘eğlenerek öğreniyoruz’ sloganıyla eğitimlerini vererek, kurs sonunda öğrencilerimizin tamamı Kur’an-ı Kerim’i okumaya geçerek hepsine Kur’an-ı Kerim hediye edilmiştir” dedi.

Milletvekili Dr. Mehmet İlker Çitil de yapmış olduğu konuşmada “Rıdvan Hoca Vakfı’nın çalışmalarını her zaman takdirle takip ediyoruz. Açılışta Kur’an-ı Kerim okuyan çocuğumuzun kursta kısa sürede Kur’an-ı Kerim’i öğrenip burada okuması takdire şayandır” dedi.

Mütevelli Heyeti başkanı Seyfi Pınarbaşı ise yapmış olduğu konuşmada şunları dile getirdi:

“Rıdvan Hoca Vakfı, modernizmin evsizliğinde evsiz kalanların, yurtsuzların, ülkesinden çıkarılanların, derdi olanların dert sahiplerine derman olmak için buluştuğu büyük bir evdir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ahlaklı, inançlı olarak yetiştiği bir ocaktır. Rıdvan Hoca Vakfı olarak bütün çalışmalarımızı yerine getirirken rehberimiz Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamber efendimizin çağlar üstü örnekliğidir. Mayasını aileden alan bir genç evde karakter eğitimi ile tanışır, bizimle eğlenerek öğrenir. Öğrenerek büyür. Ortaokulda değerler edinir, bizimle lisede idealleri olan bir gençtir. Üniversitede iddiası ve davası olan bir genç haline gelir. Şehrine, ülkesine ve dünyaya söyleyeceği bir sözü vardır. Islah edeceği bir nesli, imar edeceği bir arzı vardı. Koşacağı bir yolu vardır. Rıdvan Hoca Vakfı ilmin bilince dönüştüğü irfan mektebidir.”

Programda, Yaz Okulu öğrencilerinin ilahi, şiir dinletileri ve skeçlerle yaptığı sunumlar izleyenlerin beğenisini topladı. Öğrencilerin yaz boyunca yaptıkları etkinlikler, sunumlar, sosyal ve sportif faaliyetlerde gösterdikleri başarılardan dolayı dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Öğrencilere Yaz Okulu katılım belgeleri, öğretmenlere ve emeği geçenlere ise teşekkür belgeleri verilmesi sonrasında, toplu fotoğraf çekimi ile program son buldu.