Ana Sayfa Komisyon Haberleri Öğretmen Komisyonu Rıdvan Hoca Vakfı Öğretmen Komisyonu İftarı Yapıldı

Rıdvan Hoca Vakfı Öğretmen Komisyonu İftarı Yapıldı

0
Rıdvan Hoca Vakfı Öğretmen Komisyonu İftarı Yapıldı

Rıdvan Hoca Vakfı Öğretmen Komisyonu’nun organize ettiği iftar programı yapıldı.

Rıdvan Hoca Vakfı Öğretmen Komisyonu’nun organize ettiği iftar programı Vakıf merkezinde yapıldı. Programda bir selamlama konuşması yapan Öğretmen Komisyonu başkanı Ali Simsar, “Bugünün gerçekleri dünün hayalleridir, yarının gerçekleri ise bugünün hayalleridir” dedi.

Simsar, bir zamanlar dar mekânlarda çalışma yaparken zorlandığımızı, ama çalışmaya devam ettiğimizi, böyle geniş mekanları hayal ettiğimizi vurgulayarak, “Rabbim bize bugün bu mekânı nasip etti. Bu mekânın yapılmasında emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.

İlahiyat Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Ahmet Öz de program da bir konuşma yaptı. Öğretmenliğin peygamber mesleği olduğunu vurgulayan Öz, “Davet çalışmalarımızı devam etmeliyiz” dedi.

Öz, öğretmelerin maaşların yetersiz olduğunu ancak maaş yetersizliğinden dolayı ‘bu maaşa bu kadar çalışılır mı’ mantığının da çok yanlış olduğunu çünkü kendilerine emanet edilen çocukların bu anlayıştan dolayı heder olduğunu dile getirdi.

Öz sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğretmenlerin cömert olması gerekir. Öğrencilere gerekli ikram ve hediyelerin verilmesi öğrencilerle olan iletişimi güçlendirmektedir. Öğretmenlerin seminerlere katılması çok iyi olur. Buralarda hem değişik insanlarla karşılaşırlar hem de kendilerini yenilerler. Ayrıca bu tip ortamlar kendi çalışmalarını paylaşacağı ortamlardır. Öğretmenlerin kitap okuması gerekiyor ki öğrencilere rol model olsunlar. Öğretmenlerin öğrenciler içerisinde kitap okuması öğrencilerin de kitap okumasına vesile olacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.