Rıdvan Hoca Vakfı Kahramanmaraş Kitap Fuarı’nda

0
156

Rıdvan Hoca Vakfı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 2. Kitap ve Kültür Fuarı’na Hüner, Tire ve Çıra yayınları ile katıldı.

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Anadolu Platformu üyesi Rıdvan Hoca Vakfı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 2. Kitap ve Kültür Fuarı’na Hüner, Tire ve Çıra yayınları ile katıldı.

Fuar kapsamında Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Ramazan Kayan, Necip Cengil, Adil Akkoyunlu, Hüseyin Özhazar ve Nihat Karademir olmak üzere altı yazarı misafir eden Rıdvan Hoca Vakfı, yazarları fuar dışında da sevenleri ile buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi'nde, 254 yayınevi, 220 şair ve yazarın katılımıyla gerçekleştirilen fuara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yazar Ahmet Taşgetiren ve Abdurrahman Dilipak'ın onur konuğu olduğu fuarda, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Ahmet Taşgetiren, Yavuz Bahadıroğlu, Ramazan Kayan gibi ünlü birçok yazar ziyaretçilerle biraraya geldi. Fuar alanına kurulan Şemsiyeli Gökkuşağı Sokağı ve Nostaljik Kültür Sokağı'nın büyük ilgi gördüğü Kitap ve Kültür Fuarı'nı 9 günde 125 bin kişi ziyaret etti.

Yazar Necip Cengil 21 Kasım 2015 Cumartesi günü kitap fuarında okurları ile buluşurken, aynı zamanda Rıdvan Hoca Vakfı’nda söyleşiye de katıldı. Cengil, ayrıca Anadolu Öğrenci Birliği Kahramanmaraş Düşünce Akademisi’nde üniversite ve lise öğrencileri ile biraaraya gelerek “Düşünce Estetiği” adlı söyleşiyi katıldı.

Araştırmacı Yazar Nihat Karademir 22 Kasım 2015 Pazar günü kitap fuarında okurları ile buluşarak kitaplarını imzaladı.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir kitap fuarı kapsamında 24 Kasım 2015 Salı günü Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer’i makamında ziyaret etti ve kitap fuarında sevenleri ile biraraya geldi. Aldemir, aynı günün akşamı Gençlik Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda “Ortadoğu-Suriye ve Sorumluluklarımız” adlı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan 25 Kasım 2015 Çarşamba günü fuara katılmadan önce İklime Hatun Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerine konferans verdikten sonra İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt’u makamında ziyaret etti. Kayan, aynı gün Rıdvan Hoca Vakfı hizmet binasının temel atma programına katılarak çalışmanın hayırlara vesile olması için dua etti. Kayan, daha sonra kitap fuarında sevenleri ile bir araya gelerek kitaplarını imzaladı. Yazar Ramazan Kayan, akşam ise Gençlik Spor İl Müdürlüğü konferans salonunda “İman Ciddiyet İster” adlı söyleşiye katıldı.

Araştırmacı Yazar Hüseyin Özhazar 26 Kasım 2015 Perşembe günü kitap fuarında okurları ile biraraya gelmenin yanı sıra Kahramanmaraş Gençlik Merkezi’nde “Geçmişten Günümüze Yarını Konuşmak” adlı sunum gerçekleştirdi.

Yazar Adil AKKOYUNLU ise 28 Kasım 2015 Cumartesi günü kitap fuarında okurları ile buluşup kitaplarını imzaladıktan sonra Rıdvan Hoca Vakfı’nda hasbihal yaptı. Özhazar, ayrıca Anadolu Öğrenci Birliği Kahramanmaraş Düşünce Akademisi’nde üniversite ve lise öğrencileri ile bir araya gelerek “Kur’an’a Hicret” adlı söyleşiye katıldı.

Kitap fuarında Rıdvan Hoca Vakfı’nın da yer aldığı Kahramanmaraş Platformu’nca Bayırbucak Türkmenleri’ne yapılan saldırılar protesto edilerek basın açıklaması yapıldı.

Fuar boyunca Anadolu VuslatTv’de yazarlarla canlı yayın bağlantısı gerçekleştirildi.