Ana Sayfa Kuruluşlar Rıdvan Hoca Vakfı EKE Yıl Sonu Programı Gerçekleştirildi

Rıdvan Hoca Vakfı EKE Yıl Sonu Programı Gerçekleştirildi

0
Rıdvan Hoca Vakfı EKE Yıl Sonu Programı Gerçekleştirildi

Rıdvan Hoca Vakfı Evde Karakter Eğitimi Komisyonu yılsonu programı 6 Haziran cumartesi günü Kahramanmaraş MADO Kadriye Kambur İlkokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

EKE öğrencilerinden Muhammed Furkan Turul'un Kuran'ı Kerim tilavetiyle başlayan program Rıdvan Hoca Vakfı Başkanı Osman Kurtoğlu'nun selamlama konuşması ile devam etti. Kurtoğlu, çocukların yarının büyükleri olduğunu dile getirerek, "Çocuklarımız ailelerin geçim yoğunlukları arasında en çok ihmal edilen varlıklardır. Yarınlarda bugün karşılaştığımız sorunların toplumun çöküşüne neden olmaması için şimdiden tedbir almak zorundayız. Bu manada EKE Komisyonumuzun şimdilik 8 olan grup sayısını bu manada önemsiyoruz. Eğitimin uzak bir hedef olduğunu belirtmek isteriz. Bu nedenle bu işin hem aileler hem de diğer paydaşlar tarafından sabırla yürütülmesi gerektiğine inanıyoruz. Müslüman toplumların değişimini gerçekleştiren faktörlerin başında gelen İslami çalışmalarda temel, anaokulu çağındaki çocuklarımız ile başlar” dedi.

 

Kurtoğlu'nun ardından program öğrencilerin, hadis, ayet ve dua okumaları ile devam etti. Şiir faslının ardından öğrencilere katılım belgeleri takdim edildi. Akabinde toplu halde La İlahe İllallah ezgisi söylendi. Çocukların performansı esnasında velilerin oldukça duygulandığı gözlerden kaçmadı.