Ana Sayfa Kuruluşlar Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Rıdvan Hoca Vakfı Değerlendirme Çalıştayı Yaptı

Rıdvan Hoca Vakfı Değerlendirme Çalıştayı Yaptı

0
Rıdvan Hoca Vakfı Değerlendirme Çalıştayı Yaptı

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Rıdvan Hoca Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı’nda Komisyon üyelerinin katılımıyla Değerlendirme Çalıştayı yapıldı.

Rıdvan Hoca Vakfında kahvaltı ile başlayan çalıştayda Vakıf Mütevelli Heyet Başkanı Seyfi Pınarbaşı bir konuşma yaptı. Pınarbaşı; “Rıdvan Hoca Vakfı modernizmin evsizliğinde yurdundan çıkarılanların derdine derman olmak için çalışan bilginin bilince dönüştüğü bir evdir. Vakıf olarak komisyonlarla işleri yürütüyoruz. Teolojik tartışmalardan uzak durarak bilinçli bir nesil yetiştirmek için çalışıyoruz. Evde Karakter Eğitimiyle çocuklarımıza ortaöğretim, lise ve üniversitede ilkeleri ve değerleri öğreterek dava ehli bir birey olmaları için çalışıyoruz. İşlerimizi istişare ile yürütmeye çalışıyoruz” dedi.

Rıdvan Hoca Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Nurdoğan ise yaptığı konuşmada; Rıdvan Hoca Vakfı’nın yeni binasına kavuşması ile bir görünürlülüğe sahip olduğunu, yapılan çalışmalarda kurum kültürü ile hareket edilmesi gerektiğini, bunun için de tüm komisyonların bir plan ve program dâhilinde hareket etmesi gerektiğini, Rıdvan Hoca Vakfı’nın toplumda kendini ifade eden bir misyonu ve vizyonu olduğunu ve buna göre hareket edilmesi gerektiğini ifade ederek kurum kültürünün nasıl olması gerektiği hakkında bilgiler verdi.

Çalıştayda KSÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Öz de bir konuşma yaptı. Öz konuşmasında; yapılan işleri, azlığına-çokluğuna bakmadan önemsememiz gerektiğini, bilinçli kişiliklerin buralardan yetiştiğini, yapılan işlerde plan ve programların sonunda mutlaka değerlendirmelerin iyi yapılması gerektiğini ifade ederek komisyon üyelerine tavsiyelerde bulundu.

Daha sonra söz alan komisyon başkanları ve üyeleri, yapılmış ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.