Reyhanlı’da Yaz Okulu

0
193

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği yaz okulu kapsamında öğrencilere çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler düzenliyor.

Bu etkinliklerden biri de geçen gün Kültür Komisyonu Üyesi Gökmen ÇİÇEK, Adnan SÜZGEÇ ve Kamil CEMİLOĞLU gözetiminde gerçekleşen yüzme kursuydu.

Reyhanlı’da bulunan Günay yüzme havuzunda gerçekleşen etkinliğe katılım oldukça yoğundu. Bu sıcak günlerde çocuklar, havuzda doyasıya eğlenmekle birlikte eğitimcilerimizden yüzme tekniklerini de öğrendiler.

Yaz Okulu Komisyonu Başkanı Mehmet CEMİLOĞLU çocuklarımız için düzenlediğimiz bu etkinliklerin oldukça önemeli olduğunu, eğlenirken kendilerine çeşitli konularda eğitim de verildiğini ifade etti. Çocuklarımızın ilçemizde meydana gelen menfur saldırının da izlerini böylelikle üzerlerinden atmaları sağlandığını belirtti. Ayrıca Güney yüzme havuzu sahibi Hüseyin ZAROĞLU’na da göstermiş olduğu ev sahipliği ve yardımlarından dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

Yaz okulu kapsamında; futbol, film gösterimi, satranç, masa tenisi, yüzme kursu gibi etkinlilerin devam edileceği ve çocukların en güzel şekilde yaz tatillerinin geçirmeleri sağlanacağı belirtildi.