Reyhanlı'da Suriye Yardımları

0
162

Reyhanlı’da bulunan 45.000 mülteciye yardım eden Ufukder, yardımlarını aksatmadan devam ettiriyor.

Suriye’de gelişen olayları yakından takip eden ve başından beri mültecilere kardeşlik elini uzatan Anadolu Platformu Üyesi Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği Yöneticileri şimdiye kadar yaptıkları yardımlar hakkında bilgi verdiler.

Konu hakkında yetkililer: Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği olarak Suriye’deki olaylar başladığından bu yana Reyhanlı’da ikamet eden Suriyeli sığınmacılara ve Suriye sınırları içerisindeki mazlum halka, yerel imkânlar doğrultusunda düzenli bir şekilde yardımlarımızı ulaştırmaya devam ediyoruz. Bu günü kadar;

          6700 BATTANİYE

          57 TON MUHTELİF GIDA

          73.000 TL DEĞERİNDE GİYİM

          3 TON UN

          1000 PAKET ÇOCUK BEZİ

          11300 TL NAKİT PARA

          8 KAMYON MUHTELİF GIDA VE GİYİM

yardımı yapıldı.

Türkiye genelinden Anadolu Platformu’na üye dernekler ve vakıflar aracılığıyla ve duyarlı kişiler tarafından bireysel olarak derneğimize ulaştırılan yardımlar gönüllü ve gayretli üyelerimiz vasıtasıyla büyük bir titizlikle dağıtılmaktadır.

Reyhanlı İlçemizde 45.000 dolayında Suriyeli sığınmacı bulunmaktadır. Bunların çoğu zor şartlar altında yaşam sürmektedirler. Kış şartları da göz önünde bulundurulduğunda olayın daha vahim olduğu ortadadır. Yapılan yardımların muhtaç sayısı ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurulduğunda oldukça yetersiz olduğu aşikârdır.

İlçe merkezindeki insanların yanı sıra sınırın diğer tarafındaki Atma denilen bölgede yaşam mücadelesi veren 15.000 dolayında çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan mazlumların büyük oranda acil yardıma ihtiyaçları bulunmaktadır. Gelen tüm yardımlar, sınırı her iki yanındaki insanlara ulaştırılmaya çalışılmaktadır.

Acilen; temel gıda, battaniye, çocuk bezi gibi zaruri ihtiyaçları bulunan bu mazlumlara, daha fazla yardım edilmesi ve yardımların ulaştırılması konusunda kamuoyu oluşturulması gerekmektedir.

Derneğimiz Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği vasıtasıyla yardım ulaştırmak isteyen ya da yapılan yardımlar ve ihtiyaçlar hakkında bilgi almak isteyen kişi ve Sivil Toplum Kuruluşları Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneğimiz Mali-Yardım ve Suriye Komisyonu Başkanı Mustafa DEMİR ile 0 (535) 493 50 08 – 0 (544) 543 58 08 no’lu telefonlardan irtibata geçebilirler.