Ana Sayfa Kuruluşlar Reyhanlı'da Şebi Arus

Reyhanlı'da Şebi Arus

0
Reyhanlı'da Şebi Arus

Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği Tarafından “Şeb-i Arus” Programı Düzenledi

Ufuk Eğitim Derneği ve Reyhanlı Belediyesi’nin birlikte hazırladığı; Kuran-ı Kerim okumada Dünya 3.sü ve Türkiye 1.si İlahi ve Tasavvuf müziği sanatçısı Cahit Nazlı ve İlahi sanatçısı Ahmet Kemal’in katıldığı, Semazen gösterileriyle renklenen, Mevlana’nın Vuslat Yıl Dönümü “Şeb-i Arus” Programı, vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü.

Programa; Reyhanlı Kaymakamı Sayın Dr. Yusuf Güler, Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Şanverdi, Ufuk Eğitim Derneği Başkanı Sayın Cemil Maratuk, İlçe kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, sanatçı Cahit Nazlı’nın Kuran-ı Kerim dinletisiyle başladı. Semazenlerin Işık gösterisi eşliğinde yaptıkları semah büyük beğeni topladı.

Ufuk Eğitim Derneğinin düzenlemiş olduğu Kuran-ı Kerim Meal Yarışması ödül töreninde dereceye girenler; Reyhanlı Kaymakamı Sayın Dr. Yusuf Güler, Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Şanverdi ve  Ufuk Eğitim Derneği Başkanı Sayın Cemil Maratuk’un elinden ödüllerini aldılar. Yarışmada 1. olan Mehmet Atlar’a tam altın, 2. olan Yusuf Keser’e yarım altın ve 3. olan Tamer Pamuk’a çeyrek altın verildi.

Derneğimizin tanıtım slaydının ardından program, Tasavvuf müziği sanatçısı Cahit Nazlı ve İlahi sanatçısı Ahmet Kemal’in; semazenler eşliğinde ilahi ve müzik dinletileriyle sürdü.