Ana Sayfa Kuruluşlar Reyhanlı Ufuk Der İftar Yemeği Verdi

Reyhanlı Ufuk Der İftar Yemeği Verdi

0
Reyhanlı Ufuk Der İftar Yemeği Verdi

Ufuk Eğitim Derneği (Ufuk-Der), geleneksel hale getirdiği Ramazan etkinlikleri kapsamında bir iftar programı düzenledi.

Faaliyetlerine on yıldır Reyhanlı’da devam eden Ufuk Eğitim Derneği (Ufuk-Der), geleneksel hale getirdiği Ramazan etkinlikleri kapsamında bir iftar programı gerçekleştirdi.

Ufuk-Der’in iftar davetine dernek üyeleri, gönüllüleri ve özel misafirler aileleriyle katılım gösterdi. Yenişehir Gölü çevresindeki Melisa Aile Çay Bahçesi’nde 18 Haziran 2016 Cumartesi günü (13 Ramazan 1437) yapılan iftar programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başladı.

Akşam ezanı ile açılan oruçlardan sonra Ufuk-Der Başkanı Mustafa Şanverdi bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmasına bizleri Ramazana eriştirdiği ve aynı sofrada buluşturduğu için Allah’a hamd ve şükrederek başlayan Mustafa Şanverdi, sözlerinin devamında Ufuk-Der’in on yıldır ve bu Ramazanda sürdürdüğü faaliyetler hakkında kısaca bilgi verdi. Şanverdi konuşmasında, son olarak katılımından dolayı herkese teşekkür etti.

Diğer selamlama konuşmasını Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi yaptı. Belediye Başkanı Şanverdi, konuşmasına çalışmalarından dolayı Ufuk-Der’e teşekkür ederek başladı. Şanverdi, kardeşlik sofrasında buluşmanın önemine vurgu yaparak Reyhanlı’nın 118 bin Suriyeli muhacire ensar olduğunu ve olmaya devam edeceğini, ensar olmayı da devlet ve Ufuk-Der gibi sivil toplum kuruluşları ile başarabildiklerini ifade etti.

Selamlama konuşmalarından sonra bahçeye serilen hasırların üzerinde cemaatle akşam namazı eda edildi. Akşam namazı kılındıktan sonra çocuklara yönelik olarak hazırlanan Karagöz-Hacivat gölge oyunu sahnelendi. Çay saatinde iftar programına AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi teşrif ederek hazirun ile hasbihal etti.

Anadolu Platformu üyesi Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği’nin düzenlediği ve yaklaşık 400 kişinin katıldığı iftar programı çay ve muhabbet faslıyla sona erdi.