Rastiya Jiyane II. Sezon Çekimleri Başladı

0
161

TRT Kürdi’de yayınlanan Rastiya Jiyane (Yaşamın Gerçekleri) programının II. sezon çekimleri Ortadoğu Medya Akademisinde başlandı.

TRT Kürdi’de yayınlanan Rastiya Jiyane (Yaşamın Gerçekleri) programının II. sezon çekimleri Ortadoğu Medya İletişim Akademisinde başlandı.

TRT Kürdi’de her Çarşamba 20.15 ve her Pazar 20.45’te yayınlanan Rastiya Jiyane programının II. sezon çekimlerine Ortadoğu Medya İletişim Akademisinin yenilenen stüdyosunda başlandı. Latif Aksöz tarafından sunulan programa Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun yetiştirdiği âlimler konuk oluyor. 13 bölüm halinde çekilen programın konuları ve konukları ise şöyle; Yaratılışta İtidal ve Denge: Hıdır Geçit, Bahri Kılıç,Akletmek ve Kulluk: Molla Zeki, Bahri Kılıç, Tevhid: Mustafa Müslim, Bahri Kılıç,İbadet: Abdullah Yüce, Bahri Kılıç, Günah ve Günahtan Kaçınma: Salih Çaçan, Bahri Kılıç, Dua ve Tevbe: Mustafa Cuma, Bahri Kılıç, Salih Amel: Mustafa Müslim, Bahri Kılıç, Dinin Direği Namaz: Ahmet Çelik, Bahri Kılıç, Mali İbadetler: Molla Hadi, Bahri Kılıç, Güzel Ahlak: Cemil Gül, Bahri Kılıç, Takva: Mustafa Keskin, Bahri Kılıç, İhlas:Mahmut Çınar, Bahri Kılıç, Hikmet: Selahattin Yıldırım, Bahri Kılıç.

Grup Ahsen tarafından seslendirilen ezgi ve ilahilerin de yer aldığı programı her Çarşamba 20.15 ve Pazar 20.45’te TRT Kürdi’de izleyebilirsiniz.