Ramazan Yardımlarımız Sona Erdi

0
88

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonun “Bir Çocukta Siz Giydirin” sloganı ile her yıl Ramazan ayında organize ettiği Ramazan Yardımları sona erdi.

18 Temmuz Perşembe günü başlayan Ramazan Yardımlarımız 18 gün devam etti ve 03 Ağustos Cumartesi günü Kadir Gecesi akşamında sona erdi.

Bülbülzade Vakfı Yardım Merkezi istatistiklerine göre 2013 Ramazan Yardım organizasyonunda 2610 aileye giyim ve gıda yardımı yapıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Gaziantep’deki Sivil Toplum Kuruluşlarına 5’er aile kontenjanı verilirken, Gaziantep genelindeki tüm camilere de 3’er aile kontenjanı verildi. Bu sayede yardımlarının toplumun her kesimine ulaşması amaçlandı.

Bu yıl ki Yardım Organizasyonunda Gaziantep’de sığınmacı olarak yaşayan Suriyeli ailelere de kontenjan ayıran vakfımız, yardımların son 4 gününü Suriyeli ailelere ayırdı. 4 gün boyunca yaklaşık 550 Suriyeli aileye giyim ve gıda yardımı yapıldı. Böylelikle vakfımız yardımlarını din, dil, ırk gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaştırırken insanlarımızın bir bayrama daha yeni kıyafetleriyle girmesine vesile oldu.

Yardım organizasyonumuz boyunca İyilik-Der Başkanı İbrahim Bahar ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Yardım Merkezimize gelerek yapılan yardımları yerinde görme imkânı buldular.

Ramazan Yardımlarımız boyunca zekâtları ve infakları ile bizi destekleyen hayırsever esnafımıza, 3 hafta boyunca fedakârlık örneği göstererek ara vermeden çalışan gönüllülerimize Bülbülzade Vakfı olarak teşekkürü bir borç bilir, iyilik yolunda yapılan çalışmaların Allah katında da makbul olmasını dileriz.

Yardım Organizasyonlarımıza siz de destek vermek isterseniz;

Kuveyt Türk Katılım Bankası Gaziantep Karagöz Şubesi Hesap No: 645644-2

IBAN Numarası: TR93 0020 5000 0006 4564 4000 02