Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı Ramazan Yardımlarımız 5 Bin Kişiye Ulaştı

Ramazan Yardımlarımız 5 Bin Kişiye Ulaştı

0
Ramazan Yardımlarımız 5 Bin Kişiye Ulaştı

Bir Çocuk da Siz Giydirin

 

Bülbülzade Vakfı Yardım Komisyonun “Bir Çocuk da Siz Giydirin” kampanyası kapsamında Ramazan ayında organize ettiği yardımlarda şimdiye kadar 5 bin kişiye gıda ve giyim yardımları yapıldı.

05 Temmuz Cumartesi (8 Ramazan) günü başlayan yardımların ilk haftası geride kalırken ilk haftada 820 aileye (yaklaşık 5 bin kişi) giyim ve gıda yardımı yapıldı. Yardımlarda aile fertlerine pantolon, tişört, ayakkabı, iç çamaşırı ve çorap dağıtılırken, gıda paketlerinin içersinde ise; 5 kg makarna, 4 kg pirinç, 4 kg bulgur, 2 kg şeker, 1 kg çay, 5 kg yağ ve 2 kg mercimek bulunuyor. Toplam 19 gün devam edecek olan yardımlar 24 Temmuz Perşembe (27 Ramazan) günü Kadir Gecesi akşamında sona erecek.

Gaziantep'in 153 mahallesinde 1.821 ailenin evlerinin ziyaret edilip giyim ve gıda kartlarının dağıtılmasıyla başlayan yardım organizasyonunda her yıl olduğu gibi bu yıl da ilimiz genelindeki Sivil Toplum Kuruluşlarına 5’er aile ile Şahinbey ve Şehitkâmil merkez ilçelerimizdeki cami imam hatiplerine de 3’er aile kontenjanı verilecek. Yardımların son iki günü ise Suriyeli mülteci ailelere ayrılacak. Son 2 günde 2.200 Suriyeliye giyim ve gıda yardımı yapılması planlanıyor.

Geçen yıl 25 bin kişiye ulaştırılan yardımlarda bu yıl da aynı sayıya ulaşılması planlanıyor.

Yardım organizasyonumuza siz de destek vermek isterseniz;

Kuveyt Türk Katılım Bankası Gaziantep Karagöz Şubesi

IBAN: TR93 0020 5000 0006 4564 4000 02