Ramazan Yardımları Sona Erdi

0
Ramazan Yardımları Sona Erdi

İyilikder Gaziantep Şubesinin her yıl Ramazan ayında düzenlediği Ramazan Yardımlarında bu sene de on binlerce kişiye giyim ve gıda yardımı yapıldı.

1994 yılından beri düzenlenen Ramazan Yardımları “Bir Çocuk da Siz Giydirin” kampanyası olarak yoluna devam ediyor. İyilikder Gaziantep Şubesinin bu yıl 16 Haziran Perşembe günü başlattığı ve 2 Temmuz Cumartesi günü sona eren Ramazan yardımlarında binlerce aileye giyim ve gıda yardımı yapıldı.

Gaziantep İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi Yardım Mağazasında yapılan yardımlarda 1809 aileye kıyafet yardımı yapıldı. Gaziantep’in 83 mahallesinden gelen ihtiyaç sahiplerinden dul ve yetim olanlara öncelik verilirken ailelerin tüm fertlerine; tişört, pantolon veya etek, iç çamaşırı, çorap, şapka ve ayakkabı verildi. Hepsi birinci el olan kıyafetleri, ihtiyaç sahipleri mağaza ortamında alışveriş yaparcasına beğenerek aldı.

Ramazan ayının başında 5 bin 500 aileye gıda yardımı yapan iyilikder Gaziantep Şubesi, ramazan ayında ise 1000 aileye gıda yardımında bulundu. Ayrıca yetim ailelere aylık periyodik yardımlar ise devam ediyor.

İyilikder Gaziantep Şubesinin kıyafet ve gıda yardımları Kurban Bayramı arifesinde de devam edecek.