Ramazan Sarıkaya ve İsmet Doğan Dua Bekliyor!

0
325

Darbecilerin kurşunlarına hedef olan ve hastanede tedavi altına alınan AKDAV gönüllülerinden Ramazan Sarıkaya ile AÖB öğrencilerinden İsmet Doğan sevenlerinden dua bekliyor.

Darbe girişimini protesto etmek amacıyla meydanlara çıkan AKDAV’ın sevilen simalarından Ramazan Sarıkaya ve Anadolu Öğrenci Birliği’nin yiğitlerinden Sütçü İmam Üniversitesi öğrencisi İsmet Doğan’ın hastanedeki tedavileri sürüyor.

Ramazan Sarıkaya, İstanbul Saraçhane’deki protesto eyleminde karnından ve kasığından iki kurşunla vurularak Haseki Hastanesi’ne tedavi altına alındı. Alınan bilgiye göre Sarıkaya’nın ameliyat olması bekleniyor.  

Fatih Saraçhane’de hainlerin kurşunlarıyla iki ayağından birden vurulan İsmet Doğan’ın tedavisi ise Samatya Devlet Hastanesi’nde devam ediyor.

Doğan, kendisini ziyaret eden dostlarına “darbe haberini duyunca namaz kılıp yola çıktım. Şehadet nasip değilmiş” şeklinde konuştu.

Hastanede tedavileri süren Ramazan Sarıkaya ve İsmet Doğan sevenlerinden dua bekliyor.

Anadolu Platformu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ramazan Sarıkaya ve İsmet Doğan başta olmak üzere; meydanlarda kahramanca direnen milletimizin cesur evlatlarını tebrik ederken, tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Emniyet mensuplarımıza ve halkımıza kurşun sıkan hainlerin ivedi bir şekilde yargılanarak hakkettikleri cezaya çarptırılmalarını talep ediyoruz. Adaletin tesisi, milletin güvenliği ve huzuru için bu vatan hainlerinin ağır cezalara çarptırılmaları milletimizin gönlüne bir nebze olsun su serpecektir." 

.