Ramazan Kayan Sordu: “Sizin Gündeminizde Allah Kaçıncı Sırada?”

0
314

Aksaray Enderun Aileyi Koruma Eğitim ve Kültür Derneği’nin düzenlediği “21. YÜZYILDA Abdullah Olmak” konulu konferans, Aksaray Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Konferansta, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, birbirinden önemli açıklamalarda bulundu.

Proğram Hafız Osman Bedrettin Kaymakçı ve Ömer Yılmaz’ın Kur’anı Kerim ziyafeti ile başladı.

Dernek Başkanı Hamdi COŞKUN’un açılış konuşmasından sonra kürsüye gelen Ramazan Kayan, “Abdullah olmanın, Allah’a kul olabilmenin” reçetesini sundu.

Kayan, İnsan “kendini bilmeli”, insan “Rabbini bilmeli”, insan “haddini bilmeli”, insan “hesabını bilmeli” çünkü “kendini bilen Rabbini bilir, Rabbini bilen haddini bilir, haddini bilen hesabını bilir”, dedi.

Veciz ifadeleriyle Allah’a kul olabilmenin dört altın kuralı olduğunu açıklayan yazar Kayan, “Niçin yaratıldın? Cevherin nedir? Allah’ın yeryüzündeki halifesi olduğunun farkında mısın? Varlığının cevheri “çamur ve ruhu” tanıyor ve biliyor musun” gibi soruları da yanıtlandırdı.

Kayan, “Sizin gündeminizde Allah kaçıncı sırada? İşinizde, sözünüzde, eyleminizde, davranışınızda, ailenizde… kısacası hayatınızda Allah kaçıncı sırada? Sizin gündeminizde Allah kaçıncı sırada ise, bilin ki, Allahın gündeminde de siz aynı sıradasınız. Siz Allah’ı öncelerseniz, Allah da sizi önceler” dedi.

Katılım ve ilginin yoğun olduğu program, Ramazan Kayan’ın kitaplarını imzalaması ile sona erdi.