Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Ramazan Kayan Öğrencilerle Hasbihal Etti

Ramazan Kayan Öğrencilerle Hasbihal Etti

0
Ramazan Kayan Öğrencilerle Hasbihal Etti

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, Gaziantep’te Şehitkamil Erkek İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle hasbihal etti.

Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu tarafından düzenlenen "Mavi Kırmızı; Bir Şehide Şahitliğim" konferansı için geldiği Gaziantep'te Şehitkamil Erkek İmam Hatip Lisesinde öğrencilerle hasbihal etti.

19 Şubat Cuma günü düzenlenen hasbihal programında Okul Müdürü İbrahim Özmantar ve Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er'de hazır bulundu.

Gaye ve gayretle insanız

Hasbihal programında her Müslüman'ın gaye ve gayretinin olması gerektiğini vurgulayan Kayan şunları dile getirdi:

“Gayemiz ve gayretimizle insanız. Rabbimize söz verdik. Gayemiz; dünyada Allah için olmak ve sahip olduklarımızı dünyada insanlık ile paylaşmak. Sadece kendimiz için yaşamamalıyız. İnsanları Allah yoluna davet etmeliyiz. Bunun ızdırabı ile arınmalıyız. Kimisi hak için kimisi batıl için gayret ediyor. Biz hak yolundaki gayretlerimizle insanız.

Dünya ve ahiret için değerli bir gayret ortaya koymalıyız. İyilik, adalet, özgürlük, onur ve ebedi rıza için gayret etmeliyiz. Güzele doğru yeni projelerimiz olmalı. Suriye üzerinden verilen 3. Dünya savaşına duyarsız kalamayız.”

Ramazan Kayan hasbihal programında, Şeyh Ahmet Yasin'in şehadetini de anlattı.