Ana Sayfa Manşet Haberi Ramazan-ı Şerif Siyer Okumaları Programı İlan Edildi

Ramazan-ı Şerif Siyer Okumaları Programı İlan Edildi

0
Ramazan-ı Şerif Siyer Okumaları Programı İlan Edildi

Anadolu Platformu, Ramazan-ı Şerif’e özel düzenlediği “Siyer Okumaları” programını kamuoyu ile paylaştı.

Anadolu Platformu Teşkilat Birimi, 2021 Ramazan ayı süresince hayata geçireceği “Siyer Okumaları” programı çerçevesinde Wadah Khanfar’ın “İlk Bahar  – Hz. Peygamberin Hayatına Dair Stratejik ve Siyasi Bir Okuma” adlı eserini Türkiye genelindeki teşkilat yöneticileriyle birlikte eş zamanlı olarak okuyacak.

Ramazan ayının manevi ikliminden istifade etmek ve ortak bir okumayla Hz. Peygamber’in hayatına dair stratejik bilinç kazanımı hedefleyen program ile sivil toplum kuruluşlarının koordineli çalışmalarının önemine de dikkat çekilmekte. Üye dernek/vakıf ve birim yönetici kadrolarıyla yapılacak ortak okuma programı, alanında ehil konuşmacıların iştirakiyle ramazan ayının son haftası geniş katılımla icra edilecek çevrim içi tahlil etkinliği ile nihayete erecek.

Hz. Peygamber’in hayatının stratejik yönlerini tespite çalışmak ve bu sayede günümüz toplumları için bir anlayış tarzı ve algı haritası belirlemeyi hedefleyen eser, Hz. Peygamber’in gönderilmesinin hemen öncesinde ve onun peygamberlik görevini yürüttüğü esnada dünyaya hâkim olan politik ve stratejik gerçekliğin bütüncül bir portresini çizmektedir. Kitap, yalnızca İslami kaynakları referans edinmekle yetinmemiş, aksine Hz. Peygamber’in etkileşim içine girdiği uluslararası ve ekonomik gerçekliğe farklı perspektiflerden ışık tutacak Bizans, Himyer, İran ve Habeş kaynaklarını da kendine başucu kaynakları edinmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.