Ana Sayfa Kuruluşlar Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı Rahmet ve Bereket İçin Biraya Geldik

Rahmet ve Bereket İçin Biraya Geldik

0
Rahmet ve Bereket İçin Biraya Geldik

Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı Geleneksel iftarını 5 Ağustos 2012 Pazar günü Esenler Belediyesi Kültür Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

İftar Programı Vakıf Kurucular Başkanı Bayram Babacan, M. Yüksel Alay, Sami Er, Davut Güler, Mehmet Bayram, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Başkanı Ramazan Kayan, İbrahim Bahar, Mehmet Duman, Mehmet Kayış, Hanifi Fırat’ın yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşlarının Önderleri ve yüzlerce iş adamı, esnaf ve gönüldeşlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başlayan programda selamlama konuşmasını Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı Yüksek İstişare Kurulu üyesi İbrahim Bahar gerçekleştirdi. Bahar konuşmasında ‘Ramazan’ın bereketini gönüllerimizde hissederken, fillerimize, hayatımıza, yardımlaşmamıza, kaynaşmamıza ve yeryüzüne rahmet olarak sunulan tavsiyelerde bulunarak birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek gelen misafirlere teşriflerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Daha sonra sözü ANESİAD (Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği) Kurucular Heyeti Adına Tuncay Dönmez aldı. Dönmez Müslüman esnafa düşen sorumluluklardan bahsederek adil, dürüst, aldatmayan bir Müslüman İş adamı olmak zorunda olduğuğumuzu belirtti. Dönmez “dünya Müslümanlarına sahip çıkmak zorundayız, yiyecek ekmek bulamayan insanları ve ülkeleri de düşünerek onlara yardım elimizi uzatmalıyız” diye konuştu.

Son konuşmacı olarak Anadolu Platformu Yüksek İstişare Başkanı Ramazan Kayan kürsüye geldi. Kayan iki Ramazan arasında gecen hayatı sorgulayarak ‘iki günü denk gecen ziyandadır.’ dedi. Kayan ‘Ramazan hayatımıza yeni şeyler katmanın zamanıdır. Gayesi olan, hedefi olan insanlar olmalıyız’ diyerek gelen misafirlere teşriflerinden dolayı teşekkür etti.