Rabia Platformu Basın Toplantısı

0
177

16 Eylül 2013 Pazartesi, saat 11.00’de İstanbul Kongre Merkezi Tophane Salonu’nda R4bia Platform ile ilgili bir tanıtım toplantısı ve basın açıklaması yapılacaktır.

Mısır’da cunta rejiminin seçilmiş hükümete müdahalesi sonrası halk, özgürlük taleplerini sokaklara ve meydanlara dökülerek dile getirdi. Direnişin ana merkezlerinden biri olan Rabiatül Adeviyye Meydanı’nda halkın sembolü olan R4BIA işareti, çok kısa süre içinde internet medyasında 300 milyonu aşan kullanıma ulaştı.

İnternet siteleri, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya mecralarında, yeryüzünün farklı noktalarında gerçekleştirilen destek gösterilerinde milyonlarca kişi R4BIA sembolünü taşıdı.

Bu doğrultuda, “Yeni Bir Dünya” sloganı ile yola çıkan R4BIA Platform her gün çığ gibi büyüyen yapısı ile adaletten, barıştan ve hürriyetten yana yeni bir dünyanın umudunu canlı tutma adına, yüzleri aynı yöne bakan insanların ve kurumları sanal ortamda bir araya getirme iradesi taşımaktadır.

16 Eylül 2013 Pazartesi, saat 11.00’de İstanbul Kongre Merkezi Tophane Salonu’nda R4bia Platform ile ilgili bir tanıtım toplantısı ve basın açıklaması yapılacaktır.

Toplantıya, basın yanında bilim, sanat ve sivil toplum temsilcilerinin katılması beklenmektedir. Toplantıda R4BIA Platform’un kuruluş gayesi, çalışma esasları ve projeleri tanıtılacaktır.

İlginiz ve desteğiniz için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

 

Platform Sözcüsü Abdurrahman Dilipak

Platform Koordinatörü Cihangir İşbilir

Platform Gönüllüleri

Tarih: 16 Eylül 2013 Pazartesi

Saat: 11.00

Yer: İstanbul Kongre Merkezi Tophane Salonu

İrtibat No: Ahmet Kılıç– 0530 067 5985
İbrahim Özkahyaoğlu- 0531 773 7650