Rabia Aldemir Ülke TV’de “İnce Fikir” Programına Konuk Oldu

0
328

Anadolu Kadın ve Aile Derneği Başkanı Rabia Aldemir, 29 Kasım Cuma günü Ülke TV de canlı olarak yayınlanan “İnce Fikir” programına konuk olarak soruları yanıtladı.

Gazeteci Fadime Özkan ve AK Parti Milletvekili Avukat Özlem Zengin tarafından sunulan programda “Süreklilik ve Değişim Ekseninde Aile Olmak” kitabı üzerinde duruldu.

Rabia Aldemir programda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Biz yaşadığımız ortamda, bulunduğumuz yerlerde Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) ailesi olarak, Anadolu Platformu olarak birçok şehirde faaliyet gösteriyoruz. Bulunduğumuz yerlerde de karşılaştığımız sorunlara yönelik her birimiz bir taraftan bir şeyler yapmak istiyoruz. Ailenin kendiliğinden, doğal şartlarda değişimi, köylerden kentlere gelinmesi, ortamın değişmesi, artık kadınların eğitim alması, çalışmak durumunda olması, dışarıda olması birçok alanda değişimlerle beraber sivil topluma olan ihtiyaç da artıyor. Çünkü o geniş aile daha önceden herkesin birlikte yetiştirdiği çocuklar yok artık. Dayılar, halalar, teyzeler onların olmadığı bir ortamda bir anne babanın bir çocuğu yetiştirmesi çok zor bir şey. Bu durumda biz sivil toplum olarak, bu işle ilgilenen insanlar olarak neler yapabiliriz? Bu değişimi olumlu bir şekilde nasıl evirebiliriz? Bütün şehirlerden arkadaşlarımızın sorularını, sorunlarını toparlayarak büyük bir dosya oluşturduk. Sonra onları bu alanda en iyi çalışmalar yapan, yazan kişilerden alalım ki daha etkili bir çözüm olsun. Kitabın hikâyesi böyle oluştu” dedi.

Programın tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.