Ana Sayfa Kuruluşlar Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Pusula Kitap Kahve Bursa’da Açıldı

Pusula Kitap Kahve Bursa’da Açıldı

0
Pusula Kitap Kahve Bursa’da Açıldı

Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin (BUSEYDER) bünyesinde faaliyet gösterecek olan Pusula Kitap Kahve 23 Şubat 2019 Cumartesi günü açıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu açılış programına AK Parti Belediye Başkanı adayı Oktay Yılmaz, Bursa’da faaliyet STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

“Pusulamız Kitap Olsun”, “Kitap Okuma Sizden, Çay Kahve Bizden Olsun” sloganıyla Bursa’da, Arabayatağı Metro İstasyonu yanında açılışı yapılan, klasik kafe anlayışına kitap ve kahvenin ücretsiz konseptini katan Pusula Kitap Kahve; devlet desteği ile açılması düşünülen millet kıraathanelerinin gençlik versiyonu olmayı amaçlamakta.

Açılışta bir konuşma yapan Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Burhanettin Ayanoğlu, “Geçmişten Geleceğe Yanan Özgürlük Ateşi” sloganıyla Ortaokul-Lise ve Üniversite öğrencilerine yönelik Anadolu Öğrenci Birliği ile birlikte ev okulu faaliyetleri ve benzeri hayırlı hizmetlerde bulunduklarını ifade etti.

Ayanoğlu, değer merkezli bir eğitim tasavvuruyla, kadim mirasımızı geleceğin kurucu iradesi kılacak, ufuk birlikteliği taşıyan, duygu ve düşünce dünyalarına erdemin ulaştığı, yarınımızı şekillendirecek olan nesiller yetiştirebilme umuduyla yola çıktıklarını ifade etti.

Proje hakkında kısa bir bilgi veren Proje Koordinatörü Zeynel Çakır ise; Arabayatağı bölgesinde 1000 gence ulaşmayı hedeflediklerini, onları risk gruplarına karşı korumaya yönelik çalışmalar ve okuma alışkanlıklarını artırmaya matuf faaliyetler içerisinde olmak istediklerini dile getirdi.

Çakır, öğretmen ve diğer meslek gruplarında var olan kitap okuma gruplarını Pusula Kitap Kahve’ye çekmeyi amaçladıklarını söyleyerek; projeye desteğini esirgemeyen devlet büyüklerine, Gençlik ve Spor Bakanlığına teşekkür etti.

Konuşmalardan sonra dualar eşliğinde Pusula Kitap Kahve’nin açılışı gerçekleştirildi.

Pusula Kitap Kahve’nin adresi şöyle:

Arabayatağı Mahallesi, Ankara Yolu Cad. No 357/A Yıldırım Bursa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.