Pusula Kitabevi Gaziantep’te Açıldı

0
468

Pusula Kitabevi Gaziantep Üniversitesi külliyesi içerisindeki üniversite çarşısında açıldı.

Gaziantep Üniversitesi külliyesi içersinde açılan Pusula Kitabevi, öğrencilerin ve akademisyenlerin kitapla ve kültürle buluşma noktası olmayı amaçlıyor.

Çok çeşitli kitapları uygun fiyatlarla okuyucuya ulaştırmayı hedefleyen kitabevi, şimdiden öğrencilerin ve öğretim üyelerinin uğrak noktası oldu.

Kitabevi hakkında bilgi veren Pusula Kitabevi Müdürü Mehmet Cengiz, Gaziantep Üniversitesini kültürle ve kitapla buluşturmak için böyle bir hizmeti başlattıklarını söyledi.

Cengiz sözlerini şöyle sürdürdü; “Birinci amacımız; lisans ve yüksek lisans öğrencilerimize, öğretim üyelerimize ve akademisyenlerimize bir buluşma noktası oluşturmaktır. Biz Gaziantep Üniversitesi içinde kültürün pusulası olmak istiyoruz. Çok çeşitli kitapları uygun fiyatlarla okuyucuya ulaştırıyoruz. Tüm kitaplarımızı %20 ila %40 arasında indirimle satıyoruz.

Burasının sadece kitap satış noktası olmayacak… Burada zaman zaman sohbet günleri, zaman zaman imza günleri ve değişik kültürel aktivitelere öncülük edeceğiz. Burası gerek öğrenci birliklerinin gerekse de hocalarımızın kullanımına sonuna kadar açıktır. Pusula Kitabevimizin eğitim camiamız ve öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum”