Proje Yazma ve Uygulama Eğitimleri Başladı

0
173

İpekyolu Kalkınma Ajansı ve BEKAM işbirliği ile yapılan proje yazma ve uygulama eğitimi başladı.

İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) işbirliği ile yapılan proje yazma ve uygulama eğitimi 17 Şubat Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda başladı.

2 hafta sürecek olan eğitimlerde proje yazma ve uygulama eğitimleri verilecek. Eğitime Bülbülzade Vakfına bağlı çalışan komisyonlar ile Kilis ve Osmaniye’den STK temsilcileri katılıyor.

17-18 Şubat tarihlerinde yapılacak ilk hafta eğitimleri teori ağırlıklı olacak. Proje eğitiminin ilk gününde; Proje Fikrinin Anlatılması, Yürütücü ve Ekibin Anlatılması, Proje Döngüsü Nedir? Projede Özgün Değer Kavramı, Faydalanıcılar, Hedef Kitle ve Değer Önerisi ilişkisi, Proje Teklifi ve Özellikleri ele alınacak.

Eğitimin ikinci gününde ise; Proje-Amaç ve Hedef belirleme, Proje Performans Göstergeleri, Proje Bütçe çalışması, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı, Amaç-Spesifik Hedefler Çıktılar-Aktiviteler, Mevcut ve Hedef Göstergeler-Varsayımlar ve Doğrulama konuları ele alınacak.

24-25 Şubat tarihlerinde yapılacak proje eğitimin ikinci haftasında ise daha çok uygulama ağırlıklı konular işlenecek. İkinci haftada; İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) kültür turizm ve kent-kentlilik bilinci çağrıları, İKA portal kaydı, İKA proje başvuru formatını tanıma, mantıksal çerçeve hazırlama, İKA proje başvuru formunu doldurma eğitimleri verilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz