Ana Sayfa Kuruluşlar Bilim Eğitim Kültür ve Araştırma Derneği Proje Yazma ve Uygulama Eğitimi Sona Erdi

Proje Yazma ve Uygulama Eğitimi Sona Erdi

0
Proje Yazma ve Uygulama Eğitimi Sona Erdi

İpekyolu Kalkınma Ajansı ve BEKAM işbirliği ile yapılan proje yazma ve uygulama eğitimi sona erdi.

İpekyolu Kalkınma Ajansı ve Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) işbirliği ile yapılan proje yazma ve uygulama eğitimi 2 haftalık eğitimin ardından sona erdi.

17 Şubat Cumartesi günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda başlayan eğitime Bülbülzade Vakfına bağlı çalışan komisyonlar ile Kilis ve Osmaniye’den STK temsilcileri katıldı.

İlk haftada teori ağırlıklı yapılan eğitimlerde; Proje Fikrinin Anlatılması, Yürütücü ve Ekibin Anlatılması, Proje Döngüsü Nedir? Projede Özgün Değer Kavramı, Faydalanıcılar, Hedef Kitle ve Değer Önerisi ilişkisi, Proje Teklifi ve Özellikleri, Proje-Amaç ve Hedef Belirleme, Proje Performans Göstergeleri, Proje Bütçe Çalışması, Mantıksal Çerçeve Yaklaşımı, Amaç-Spesifik Hedefler Çıktılar-Aktiviteler, Mevcut ve Hedef Göstergeler-Varsayımlar ve Doğrulama konuları ele alındı.

Eğitimin ikinci haftasında ise daha çok uygulama ağırlıklı konular işlendi. İkinci haftada; İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Kültür Turizm ve Kent-Kentlilik Bilinci Çağrıları, İKA Portal Kaydı, İKA Proje Başvuru Formatını Tanıma, Mantıksal Çerçeve Hazırlama, İKA Proje Başvuru Formunu Doldurma eğitimleri verildi.

Eğitimin son günü Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir programa katılarak katılımcılarla sohbet etti. Proje yazma ve uygulama eğitimi toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.