Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Ankara’da Yapıldı

0
162

Keçiören Belediyesi Sivil Toplum Akademisi ve Sivil Toplum Araştırma Destekleme Derneği (STAD-DER) İşbirliği ile Gerçekleştirilen Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi Programı 2-3-4 Eylül tarihlerinde Ankara’da yapıldı.

Anadolu Platformu çatısı altında ülkemizin 17 Şehrinde faaliyet gösteren 23 Farklı STK’dan 34 temsilcinin katıldığı Proje Döngüsü Yönetimi Eğitiminde sivil toplum kuruluşlarının proje hazırlama kapasitelerinin güçlendirilmesi amaçlandı.

Eğitim programıyla, STK’ların Avrupa Birliği uyum süreci çerçevesinde ve gelişen dünya koşullarında bu süreçler hakkında bilgi sahibi olmaları, küresel imkânlar ve Türkiye-AB Katılım Öncesi Mali İşbirliği Süreci ile bu sürecin beraberinde getirdiği proje finansman imkânları ve kalkınma ajanslarına yönelik finans ve proje imkânları hakkında bilgiler verildi. Programda STK’ların; proje hazırlama, uygulama, izleme ve değerlendirme faaliyetlerinin kalitesinin arttırılması amaçlandı. Eğitimde katılımcılara Merkezi Finans ve İhale Birimi nezdindeki çağrılar ile özellikle bölgesel kalkınma ajansları ve bunlarla birlikte diğer proje formlarının hazırlanması, doldurulması ve proje uygulamalarına yönelik sunumlar yapıldı.

Proje Döngüsü Yönetimi Eğitiminde STK’lara;

Yerel Katılımın Güçlendirilmesi, Sosyal Medya ve İletişim, Örgütlenme ve Sosyal Haklar, Proje Döngüsü Yönetimi, Karar Alma Süreçlerine Katılım Eğitimi, Gönüllü Yönetimi ve Gönüllülerle İşbirliği, Hak Temelli Yaklaşım, Stratejik Planlama, Hak Temelli Çalışmalar için İzleme-Raporlama-Belgeleme alanlarında eğitimler verildi.

Eğitimin sonunda katılımcılara katılım sertifikaları verildi.