Ana Sayfa Kuruluşlar Pozantı Halkı Peygambere Saygı Yürüyüşünde Buluştu

Pozantı Halkı Peygambere Saygı Yürüyüşünde Buluştu

0
Pozantı Halkı Peygambere Saygı Yürüyüşünde Buluştu

Pozantı halkı Charlie Hebdo dergisini protesto ederek, Peygamber (Sav)’e saygı yürüyüşünde bulundu.

Anadolu Platformu'na bağlı olarak Adana'nın Pozantı ilçesinde çalışmalarda bulunan Suffe Derneği'nin organize ettiği Charlie Hebdo dergisini protesto ve Peygamber (Sav)'e Saygı Yürüyüşü Cuma namazı çıkışında ilçe halkının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

 

Cuma namazı çıkışında biraraya gelen topluluk kortej halinde sloganlar atarak Atatürk anıtı önünde toplandı. Toplanan kalabalığa seslenen Suffe Derneği Başkanı İsmail Ergin, konuyla alakalı şu açıklamaları yaptı:

 

“Charlie Hebdo adlı derginin İslam Peygamberi Hz. Muhammed ile alakalı hakaret içeren karikatürlerini ve dünya kamuoyunda oluşturulmak istenen İslam karşıtlığını, ayrıca bunların çanaklarını yalayan ve Müslüman pazarında salyangoz satan yerli işbirlikçilerini şiddetle kınıyoruz. Bu olaylar bizlere kimin dost, kimin düşman olduğunu açık bir şekilde göstermiştir. Ayrıca ikiyüzlü medyanın ve basın yayın organlarının İslam düşmanlığını gözler önüne sermiştir. Batı da oluşturulan ve allanıp pullanarak dünya kamuoyuna sunulan islamofobi yıllardır büyük bir gayretkeşlikle islamı ve terörü aynı tamlamanın tamamlayıcısı ve tamlananı haline getirmeye çalışıyor. Son on yılda İslam dünyasında 12 milyon insan öldürülmüş ve halen çoluk çocuk demeden katledilmeye devam edilirken yalnızca Paris’te öldürülen 12 kişiye ses yükseltip 12 milyona susmak yüzsüzlük ve ikiyüzlülükten başka ne ile ifade edilebilir ki” dedi. Topluluk daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.