Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği Polat, ANESİAD ‘Kariyer Günleri’nin Konuğu Oldu

Polat, ANESİAD ‘Kariyer Günleri’nin Konuğu Oldu

0
Polat, ANESİAD ‘Kariyer Günleri’nin Konuğu Oldu

Malatya Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, ANESİAD Malatya Şubesi’nin ‘Kariyer Günleri’ konuğu oldu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Malatya Şubesi tarafından düzenlenen "Kariyer Günleri" Programının Şubat ayı konuğu oldu.

Belediyenin çalışmaları ve projelerine ilişkin bilgiler veren Başkan Polat,  işadamları ve esnaflara bazı tavsiyelerde bulunurken, gelişmek ve büyümek için  AR-GE’ye daha fazla önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

ANESİAD Malatya Şube Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen programa Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz ile Yönetim Kurulu üyeleri, sanayiciler, esnaflar ve Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları katıldı.

Salih Günen tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından ANESİAD'ın kurulma nedenleri, amaçları ve hedeflerine ilişkin sinevizyon gösterimi yapıldı. ANESİAD Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz, derneğin kurucuları arasında yer alan Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ın çok kısa dönem içinde başarılı hizmetlerde bulunduğunu söyledi.

Kocamaz, “İki yıllık dönem içerisinde esnaflarımızı, sanayicilerimizi ve işadamlarımızı ilgilendiren birçok etkinlik düzenleyip bilgilendirme çalışmalarına önem verdik. Ahlaklı, dürüst, yalan söylemeyen, ticaretini en doğru şekilde yapan ve helal yoldan evine ekmek götürecek esnaf ve işadamları yetiştirmek ve bu ahlakı yerleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Derneğimizin kuruluş amacı da budur. Rabbim bu yolda hepimizi muvaffak etsin” dedi.

Belediye Başkanı Polat'a, davete icabet ettiği için teşekkür eden Şube Başkanı Kocamaz, ”Belediye Başkanımız göreve geldiği günden itibaren çok faydalı, verimli hizmetler üretmiştir. Halkımızla sürekli iç içe olmuş ve aldığı görevi layıkıyla yerine getirmek için hiç durmadan çalışmaktadır. Sürekli çalışan ve boş durmayan bir başkanla karşı karşıyayız. Bize düşen onun yanında olmak ve hayırlı işlerinde destekçisi olmaktır” dedi.

“ÜMMETİN GÖZÜ KULAĞI BU TOPRAKLARDA”

İşadamları ve sanayicilerle böylesine güzel bir toplantıda bir araya gelme fırsatı sunduğu için ANESİAD Malatya Şube Yönetimine teşekkürlerini sunan Belediye Başkanı Polat, hak ve adalet anlayışını yeryüzüne hakim kılmak için çok çalışmak durumunda olduklarına vurgu yaptı. Ümmetin gözü ve kulağının Anadolu topraklarında olduğunu ifade eden Başkan Polat şöyle konuştu:

“Her geçen gün sorumluluğumuz daha fazla artmaktadır, güç ve kuvvet kazanmamız lazım. Hizmet yolunda asla bir tembelliğe, uyuşukluğa ve durgunluğa sebebiyet vermemeliyiz. Bir adım ileriye atmak için daha uyanık, daha dikkatli davranarak çok çalışmamız lazım. Çünkü hak ve adalet davasını dünyanın her tarafına taşımamız gerekiyor. Ümmetin gözü kulağı bu topraklarda, Anadolu'da yaşayan insanlarda ve bizlerdir. Malatya'da yaptığımız her hizmet, attığımız her adım, ümmetin tamamını ilgilendiriyor, bu duyguyla hareket ederek, her zaman ayık ve uyanık olarak mücadelemize devam etmeliyiz.”

“AR-GE’YE ÖNEM VERMELİYİZ”

Yeşilyurt Belediyesi olarak hizmetleri halka ulaştırırken farklılık yaratma peşinde olduklarını belirten Başkan Polat, yapacak çok işleri olduğundan bahsederek, “Hizmet alanımız içinde yaşayan vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet götürmek için hiç durmadan çalışıyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza el uzatmaya, yetime, dula ve yolda kalan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz, cadde ve sokaklarımızın daha temiz olması, modern ve yaşam düzeyi yüksek bir ilçe oluşturmak için gayret sarf ediyoruz.

İlçemizi öncelikle Bölgede sonra Türkiye'de örnek bir ilçe hüviyetine ulaştırmak için farklı projeler ve çalışmaları hayata geçirmek durumundayız. İki yıllık görev süremiz boyunca bu anlayışla çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Belediye olarak halka tepeden bakan, üst grupta gören bir anlayışa sahip değiliz.

Türkiye'de şu anda 1.300 Belediye var, biz nerede bir farklı proje varsa, nerede bir güzellik varsa gider onu alırız, ilçemize uygun şekle getirerek, halkımızın hizmetine sunarız. Bir başkasının tecrübesini almak bizim açımızdan ayıp bir durum değildir. Hz. Muhammed (s.a.v) hadisi şerifinde “İlim Çin'de de olsa gidin alın” diye buyurmakta, biz bu anlayışa sahibiz. Bizim dinimiz ilim kapısını sürekli açık tutmaktadır, biz de bundan sonuna kadar faydalanacağız. İşadamlarımıza ve esnafa tavsiyem günlük hayatınızda ve iş hayatınızda bunu uygulayın” dedi.

İşadamlarının ve esnafların AR-GE’ye açık olması gerektiğini önemle belirten Başkan Polat, “Ticaret hayatımda, günlük yaşantımda ve şimdiki görevimizde AR-GE'ye önem veriyorum/veriyoruz, sizlerin de araştırma ve geliştirmeye daha fazla önem vermeniz gerekmektedir. İşimizi geliştirmek ve büyütmek araştırmak ve geliştirmekten geçmektedir. Sanayicimiz, işadamlarımızı ve esnafımızı işini ilerletmek ve sürekli geliştirmek için AR-GE bütçesini daha fazla arttırmalıdır. AR-GE çalışmalarınızı okuyarak, inceleyerek ve aynı zamanda geziler düzenleyerek geliştirebilirsiniz. Araştırma, geliştirme ve incelemeyi çocuklarımıza öğretmeliyiz, onları şimdiden geleceğe hazırlamalıyız" şeklinde konuştu.

Yeşilyurt Belediyesi olarak araştırma, geliştirme ve incelemeye fazlaca yer verdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Polat, “İlçemize daha kaliteli ve güzel hizmetler sunmak için birçok belediyede incelemelerde bulunduk. İstanbul, Gaziantep, Kayseri, Konya başta olmak üzere birçok belediyenin yaptığı çalışmaları ve projeleri yerinde inceledik. Bu ziyaretlerin ardından edindiğimiz tecrübeleri kurucu iradesine sahip olduğumuz Yeşilyurt Belediyesinin çalışmalarına dahil ettik. Yer altı ve yer üstü çöp konteynırları, geri dönüşüm evleri ve birçok projemizi bu ziyaretlerimizin ardından daha farklı bir hale getirerek halkımızın hizmetine sunduk" dedi.

Başkan Polat son olarak, Türkiye'nin genel sistemi açısından çok iş yapmadan sadece reklamla kendisini anlatan çok fazla belediye olduğunu ifade ederken “Biz hizmetlerimizi kaliteli bir şekilde hayata geçirerek, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olma derdindeyiz” dedi. 

İki saate yakın süren programın ardından ANESİAD Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz, üzerinde Elhamdülillah yazılı tabloyu Başkan Polat'a hediye etti.