Ana Sayfa Manşet Haberi Platform Heyeti Kilis Valisi ve Rektörünü Ziyaret Etti

Platform Heyeti Kilis Valisi ve Rektörünü Ziyaret Etti

0
Platform Heyeti Kilis Valisi ve Rektörünü Ziyaret Etti

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve beraberindeki heyet 30 Mart Salı günü Kilis Valisi Recep Soytürk ve Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’u ziyaret etti.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Mehmet Ali Eminoğlu, Hüseyin Polat, Cemal Akıncı, Mehmet Fatih Eminoğlu ve Melih Ay’dan oluşan heyet, Kilis Valisi Recep Soytürk’ü makamında ziyaret etti. Ziyarette Anadolu Platformu’nun Suriye çalışmaları anlatılarak çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunuldu. Kilis Valisi Recep Soytürk, Kilis himayesinde bulunan Azez, Çobanbey ve civarındaki valiliğin yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Özellikle eğitim, kültür, istihdam ve ticarete dair çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Önümüzdeki süreçte sivil toplum ve bölgedeki yetkililerin iş birliği içerisinde çalışmasının önemi üzerinde duruldu.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, Kilis valisine Suriyeli muhacirlere gösterdiği duyarlılık ve çabalardan dolayı hediye takdiminde bulundu.

Platform heyetinin bir sonraki durağı ise Kilis 7 Aralık Üniversitesi idi.  Heyet, Kilis 7 Aralık Üniversitesi’ne ikinci kez rektör olarak atanan Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette rektör yardımcıları Prof. Dr. Muhammet Ruhat Yaşar ve Prof. Dr. Halil Aldemir’de hazır bulundu. Görüşmelerde platformun yürüttüğü kitabevi, araştırma merkezi çalışmaları müzakere edildi. Yeni fikriyat oluşturulması konusunda ortak çalışma yapılması konusunda fikir birliğine varıldı. Önümüzdeki süreçte sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin iş birliği arttırması benimsendi. Ayrıca Suriye’nin Azez, Cerablus, El Bab ve Afrin şehirlerinde bulunan Anadolu Kültür Merkezleri ve 805 okulda tamamlanmaya çalışılan İyilik Kütüphaneleri ile ilgili bilgi paylaşıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.