Ana Sayfa Kuruluşlar Elbistan Çınar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Pınarbaşı, Çınarder Uçurtma Şenliğine Yetmedi

Pınarbaşı, Çınarder Uçurtma Şenliğine Yetmedi

0
Pınarbaşı, Çınarder Uçurtma Şenliğine Yetmedi

Geleneksel hale getirilen ve bu yıl 6.’sı düzenlenen Elbistan Çınar-Der Uçurtma Şenliği Pazar günü Pınarbaşı mesire alanı üzerinde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi.

Gökyüzünün uçurtmalarla rengarenk bir hale geldiği alanda yeryüzü de çocuklarla, dostlukla, kardeşlikle, paylaşma ve yardımlaşma ile buluştu. Baharın yeryüzünü yeşile dönüştürdüğü bir zamanda Çınar-Der dostlarını, gönüllülerini ve sevenlerini bu yıl 6.’sını düzenlediği Uçurtma Şenliği’nde bir araya getirdi.

Güzel yemeklerin, böreklerin, çayın ve çeşit çeşit uçurtmaların bulunduğu şenlikte gelenlerin memnun edilmesi için Çınar-Der yönetimi çok yoğun şekilde gayret gösterdi. Uçurtma Şenliğine gelenlerin karşılanması, araçların park düzeninden tutun uçurtmaların hazırlanmasına, yapılan ikramların düzenine kadar bütün alanlarda büyük gayret gösterildi.

Yaklaşık altı aydır süren Çınar-Der eğitim çalışmalarında yer alan Evde Karakter Eğitimi, Ortaöğretim, Üniversite, Seminer, Esnaf gibi yani bütün çalışmalarda yer alan herkesin aileleri ile beraber, aynı zamanda Elbistanlı dostlarımızın bir piknik havasında katıldıkları ve katkıda bulundukları bir çalışmadır Çınar-Der Uçurtma Şenliği.

Çocuklara ve gençlere dönük yapılan yarışmalardaki heyecan unutulmaz anların yaşanmasına vesile oldu. Alınan Çınar-Der madalyaları birincilerde tatlı bir hatıra olarak yerini aldı.

Bu çalışmanın hemen akabinde okulların kapanması ile beraber başlayacak olan Çınar-Der Yaz Okulu hazırlıkları da bütün hızı ile sürmekte. Kuranı Kerim, Değerler Eğitimi, Siyer, İslam İlmihali, Sosyal ve Kültürel etkinliklerin yer alacağı Yaz Okulu çalışması halkımızın özlemle beklediği bir çalışma. Bununla ilgili bilgiler önümüzdeki günlerde halkımızla paylaşılacaktır.