Peygamber'in Örnekliği

0
202

Darende Güldeste Derneği 31 Mart 2012 Cumartesi günü Kutlu Doğum ayı çerçevesinde bir seminer düzenledi.

Yoğun katılımlı ve ilgiyle takip edilen programda Dr. Abdurrahman Ateş bir sunum gerçekleştirdi. Anadolu Platformu üyesi Darende Güldeste Derneği’nin programla alakalı gönderdikleri haberi siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz:

Dernek binamızda kutlu doğum ayının gelmesi münasebetiyle hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmadığımız Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)’i  farklı yönleriyle tanıyıp hayatımıza onun örnekliğini yansıtmak için İnönü Üniversitesinden Dr. Abdurrahman Ateş’in sunduğu semineri düzenlemiş bulunuyoruz.

Seminerde Tahrim suresi bağlamında Hz. Muhammed’in (sav) aile hayatı ve onun beşeri münasebetleri hakkında bizi bilgilendiren Abdurrahman Bey şu konulara değindi; Peygamberimizi sadece mucizeleriyle hatırlamak bizlere bir şey katmaz. Onu bize örneklik teşkil edecek yönleriyle hatırlamalı ve onun yaşayan Kuran olduğunu hiçbir zaman hatırdan çıkarmamak gerekir. Peygamber efendimiz bizim için canlı bir örnektir ve ona uymadan, onu örnek almadan dinimizi yaşayamayız. Bu yüzden efendimizi insanüstü bir varlık olarak lanse etmek hem ona, hem de Müslümanlara zulümdür.

Program sonunda misafirlerimize çeşitli ikramlarda bulunularak gecemiz sona ermiştir. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.