Peygamberi Günümüze Taşımak

0
151

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Araştırmacı-Yazar Ramazan Kayan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Peygamberi Günümüze Taşımak” konulu bir konferans düzenlendi.

Elbistan Kutlu Doğum Platformu (Yaklaşık 17 sivil toplum kuruluşunun katıldığı) tarafından organize edilen etkinlikler çerçevesinde yapılan programlara Ramazan Kayan Hoca’nın katıldığı programla devam edildi.

Pınarbaşı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen konferansa Elbistan halkının katılımı yoğun oldu. Salonun tamamen dolu olduğu konferans, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Elbistan İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa Avni Çelik’in Kur’an-ı Kerim okumasının ardından bir konuşma yapan Elbistan İlçe Müftüsü Abdussamet Pat, Kutlu Doğum Haftası’nın dolu dolu geçtiğini belirterek etkinliklere destek veren kurumlara ve sivil toplum örgütlerine teşekkür etti.

Müftü Pat’ın konuşmasının ardından “Peygamberi Günümüze Taşımak” konulu konferansa geçildi. Araştırmacı-Yazar ve Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Ramazan Kayan, Hz. Muhammed’in hayatımıza girmesinin çok önemli olduğunu belirterek; “Eğer biz O’nu hayatımıza alabilirsek, hayatımızda tutabilirsek rüyamıza da girer, inşallah Cennet’te de onunla beraber oluruz. Önemli olan, Hz. Muhammed hayatımızda mı, değil mi? Hayatın içinde mi, değil mi? Önemli olan bunu tespit etmek. Elbistanlı dostlara soruyorum, Hz. Muhammed hayatımızın neresinde? Hayatın eksenine Hz. Muhammed’i oturtabildik mi, çekebildik mi? Hayatımızı O’na açabildik mi, O’na tasarruf hakkı veriyor muyuz? O hayatımıza müdahale edebiliyor mu, yoksa hayatımız O’na kapalı mı? Yoksa sadece kutlu doğumlarda mı ona açıyoruz? Sadece seccade, mescitte, Kabe’de, ravzada mı kendimizi O’na açıyoruz? Hayır asla! Hayatın tamamını O’na açmadıkça, hayatı onun tasarrufuna sunmadıkça, hayatı onunla buluşturup bütünleştirmedikçe hayat, hayat olmaktan çıkar.” dedi.