“Peygamber Efendimize Mektup” Ödülleri Verildi

0
291

Milli Eğitim Müdürlüğü, Malatya Meşale Derneği ile Malatya Eğitim Bir-Sen Şubesi tarafından düzenlenen “Peygamber Efendimize Mektup” yarışmasının ödülleri verildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü, Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile Malatya Eğitim Bir-Sen Şubesi tarafından “Peygamber Efendimize Mektup” konulu yarışma düzenlendi.

Ortaokul ve Lise öğrencilerinin katıldığı yarışmada, dereceye girenlere 4 Aralık 2017 tarihinde ödülleri verildi. Mevlid-i Nebi haftası nedeniyle “Peygamber Efendimize Mektup” başlığıyla düzenlenen yarışmanın ödülleri sahiplerini buldu.

Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü, Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Malatya Eğitim Bir-Sen tarafından organize edilen yarışmanın ödül töreni Ömer Halisdemir Belediye Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, çocuklara bilgiyi aktarırken, ahlakı da katmak gerektiğini ifade etti.

Tatlı, “Günümüz dünyasında değerden yoksun bilginin aileyi yok ettiğini aile ile birlikte toplumu da yok ettiğini çok yakından müşahade ediyoruz. Dün eleştirdiğimiz Batı medeniyetinin bugün maalesef yaşadıklarını yaşıyoruz. Umarım çocuklarımıza bilgiyi aktarırken ahlakın ve erdemin süzgecinden geçiririz” şeklinde konuştu.

Memur Sen İl Temsilcisi Kerem Yıldırım da kendi yazmış olduğu “Efendim” şiirini okudu.

İnsanlığın Peygamberimize En Muhtaç Olduğu Dönem

Meşale Derneği Başkanı Tamer Çalhan ise şunları söyledi; “İlimin, teknolojinin ilerlediği, iyiliğin, adaletin, dürüstlüğün, kardeşliğin, sevginin unutulduğu bir dönemde çağın ve çağın insanının Resulullaha en muhtaç olduğu dönemde, unutulan bir değerimiz olan mektubu da gündeme alarak Resulullahın anlaşılması, tanınması ve ona göre gençliğimize yol gösterilmesi noktasında böyle bir etkinlik düzenledik. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Programda İnönü Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Abdurrahman Ateş de Peygamber efendimizin hayatından kesitler paylaştı. Ezgilerle devam eden programın sonunda dereceye girenler ödüllerini aldı. Yarışmada ödül kazanan isimler şöyle:

Lise kategorisinde birinci olan Emrullah Korkmaz

Lise kategorisinde ikinci olan İbrahim Oğuzhan

Lise kategorisinde üçüncü olan Ebubekir Yılan

Ortaokul kategorisinde birinci olan Elif Kaya

Ortaokul kategorisinde ikinci olan Azra İrem Durak

Ortaokul kategorisinde üçüncü olan Nisa Nur Arslan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz